LIVE UPDATES
Bota

FT+VD/ Kartelet e drogës bëjnë "kërdinë" në Meksikë, vrasin 10 persona në një lokal! Lënë dhe një shënim

Sulmuesit e armatosur me automatikë bastisën barin e bilardos të qytezës Tarimoro në shtetin meksikan të Guanajuato mbrëmjen e djeshme, çka u shoqërua me disa shpërthime eksplozivi. Pas mbërritjes në vendngjarje policia gjeti dhjetë trupa të shtrirë në sallë “të mbushur me plumba”.

22 Shtator 2022, 19:54 Nga e.k
FT+VD/ Kartelet e drogës bëjnë "kërdinë"
Një nga të plagosurit i shtrirë në tokë

MEKSIKË- Të paktën 10 persona janë vrarë ditën e djeshme kur sulmues të armatosur hapën zjarr në një bar të mbushur me klientë në Meksikë.


Sulmuesit e armatosur me automatikë bastisën barin e bilardos të qytezës Tarimoro në shtetin meksikan të Guanajuato mbrëmjen e djeshme, çka u shoqërua me disa shpërthime eksplozivi. Pas mbërritjes në vendngjarje policia gjeti dhjetë trupa të shtrirë në sallë “të mbushur me plumba”.

FT+VD/ Kartelet e drogës bëjnë "kërdinë"

Tre njerëz të tjerë kishin mbetur të plagosur nga sulmi në barin ‘El Jarras’, një prej të cilave vdiq më vonë në spital nga plagët. Pamje të rënda janë shpërndarë në rrjetet sociale ku trupat njerëzve shihen të shtrirë përtokë. Në tokë shihet edhe një pankartë që policia dyshon të jetë lënë nga autorët.

Ata kishin lënë dy shënime që supozohej se dërgoheshin nga grupi kriminal ‘Cartel de Santa Rosa de Lima’, që mori përgjegjësinë për kasaphanën, shkruan El Universal.

Policia dhe Garda Kombëtare meksikane kanë nisur patrullimet për zbulimin e të dyshuarve siç ndodh rëndom pas ngjarjeve të tilla në vend.

Tarimoro, një qytezë e vogël me 36,000 banorë, është rreth 120 milje në veriperëndim të kryeqyetit Mexico City. Përplasjet mes karteleve të drogës e krimit janë përshkallëzuar muajt e fundit në Meksikë. Në maj 11 njerëz u vranë në dy sulme në qytetin Celaya, gjithashtu në rajonin Guanajuato.

sulm me arme ne meksike meksike

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE