LIVE UPDATES
Bota

Kapet vrasësi serial në Romë? Policia prangos një 50-vjeçar, po merret në pyetje, ende asnjë rrëfim

Sipas mediave vendase, bëhet fjalë për një shtetas italiane, rreth 50 vjeç, me origjinë nga Roma.

19 Nëntor 2022, 13:14 Nga k.m.
Kapet vrasësi serial në Romë? Policia prangos një
Foto ilustruese

ITALI- Arrestohet personi që mendohet se është autori i tre vrasjeve të grave në Romë. Nga sa mësohet, rrethi po mbyllet rreth personit të prangosur, i cili tani po merret në pyetje nga Policia italiane. Sipas mediave vendase, bëhet fjalë për një shtetas italiane, rreth 50 vjeç, me origjinë nga Roma.

50-vjeçari është gjurmuar dhe arrestuar mëngjesin e sotëm në dritën e parë të agimit.

“Situata është nën kontroll të rreptë dhe besojmë se mund të themi se komuniteti mund të kthehet në qetësi sepse nuk do të ketë ngjarje të tjera të lidhura me këto ngjarje tragjike,”-kështu është shprehur hetuesi i Romës, Mario Della Cioppa.

Sipas raporteve agjentët e Skuadrës Fluturuese do të kishin dëgjuar gjithashtu një super dëshmitar, një grua me kombësi kubane, e cila dyshohet se doli me vrasësin pas krimeve: Ai më tha se kishte vrarë tre gra.

Burri u filmua në kënde të ndryshme nga kamerat e vëzhgimit në zonën që shkon nga ‘via Durazzo’ në ‘via Riboty’ në Romë, ku tre gra, dy kineze dhe një kolumbiane, u vranë të enjten në mëngjes. Nga dëshmitë e mbledhura deri më tani nuk ka dalë asnjë identikit i sulmuesit. Në këtë pikë, analiza e kamerave televizive të pranishme në lagje dhe e printimeve mund të jepte elemente të dobishme, ashtu si edhe ekzaminimi i gjurmëve të gishtave të marra dje nga Policia Shkencore. Gjithashtu po ekzaminohet çdo gjurmë e ADN-së e pranishme në trupat e viktimave.

itali vrasesi serial ne itali

Sondazh

Poll

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve