LIVE UPDATES
Ekonomi

Pas 23 vitesh ndarje, gruaja kërkon divorcin: Burri iku në kurbet, më la me 3 fëmijë, u dashurua me atë që ka sot

19 Shkurt 2020, 15:27 Nga DOSJA
Pas 23 vitesh ndarje, gruaja kërkon divorcin: Burri iku në kurbet,

Hanme Suli, nënë e tre fëmijëve rrëfeu në emisionin “Historia ime” në Tv Klan njohjen e saj me bashkëshortin pas prishjes së fejesës së parë. Pavarësisht se e donin njëri-tjetrin, familja e tyre nuk ishte dakord dhe pas kundërshtimit të familjarëve ata u larguan së bashku.

Pas një muaji u rikthyen sërish, por filluan të përballen me vështirësi të mëdha. Vëllai i bashkëshortit i strehoi në shtëpinë e tij dhe aty lindi djali i madh.

Gjendja e vështirë ekonomike, e detyroi bashkëshortin e saj të largohej jashtë vendit. Këtu filloi dhe krisja në marrëdhënien e tyre sepse burri i saj njohu një tjetër person dhe u dashurua me të.

Lajmin e mori vesh nga njerëzit në fshat dhe në një përballje me bashkëshortin ai mohoi gjithçka. Por disa kohë më vonë, ajo arriti të zbulonte lidhjen e tij të re.

Mirela Milori: Mbas sa vitesh njihesh me bashkëshortin tënd?

Hanme Suli: Mbas 3- 4 vitesh. Njihemi, kemi punuar bashkë. Opinioni im ishte mos të rrija në fshat, por do ti që dashuria ndonjëherë të bën për vete dhe i thosha brigadierit ma largo atë personin, se nuk dua të rri këtu. Si përfundim u dashuruam.

Mirela Milori: Po familjet nuk ishin dakord?

Hanme Suli: Nuk ishin dakord as e imja dhe as e tij. Se dhe djali kishte qenë i fejuar. Erdhi djali në shtëpi, familja nuk ja dha llafin, por unë e mora ika diku. Pas një muaji erdha, por prapë familja e djalit nuk më përkrahu, nuk më përkrahu nëna.

Mirela Milori: Pra u rrëmbyet të dy?

Hanme Suli: Po!

Mirela Milori: Të pranuan në shtëpinë e tij?

Hanme Suli: Jo nuk më pranuan! Mbas 6-7 muajsh, ndenja tek nëna me bashkëshortin, më mbajti nëna ime. Në të njëjtën kohë më ndihmuan, më ndihmoi kunati i dytë, edhe sot e kësaj dite e kam respekt. Edhe sot nuk e humbas respektin e tyre, pavarësisht se ç’bëri bashkëshorti.

Mirela Milori: Pra vëllai i burrit?

Hanme Suli: Po, ai më futi në shtëpi. Aty linda dhe djalin e madh.

Mirela Milori: Erdhën në jetë 3 fëmijë?

Hanme Suli: Po!

Mirela Milori: Si ishte martesa me të?

Hanme Suli: Aty të vriste opinioni, jo se kalonim keq ne. Ja kjo mori filankën, ja ky mori filankën, vetëm se kishim qenë të njohur të dy palët. Fejesa na la gjithë jetën, më ka ngelur hije. Në ’92 lindi djali i dytë, filloi ikte në kurbet. Atëherë ishte kurbeti do iknin në këmbë dhe aty u dashurua me këtë bashkëshorten që ka sot. Bashkëjetojnë me të, por letra gjë jo, celebrime jo, të gjitha janë në kurrizin tim.

Mirela Milori: Dyshoje apo e pate të faktuar që kishte një marrëdhënie jashtëmartesore?

Hanme Suli: E pata të faktuar, se ishte fshat i vogël dhe merrej vesh, çdo gjë merrej vesh. Thashethemet vijnë dhe të trokasin tek dera, kjo është e keqja, se kur s’të thonë mirë është, por kur të thonë është e keqja.

Mirela Milori: Dhe ty ta thanë?

Hanme Suli: Po!

Mirela Milori: Erdhi ndonjë grua nga fshati?

Hanme Suli: Po! Vajta bëra kërkesën për divorc.

Mirela Milori: Fole me të apo bëre kërkesë për divorc se të tha fshati?

Hanme Suli: Po fola me burrin. Ai nuk u ndje, për momentin thoshte jo. Por nuk ishte një rast, ishin disa raste. Vinte në orët e vona, nuk punonte.

Mirela Milori: Ajo që sot është me të, është e njëjta grua, që ai pati lidhjen jashtëmartesore, që para 23 vitesh?

Hanme Suli: Kur iku nga shtëpia, iku me të njëjtën grua, por ishte dhe dikush tjetër më përpara. Asaj i prishi familjen. Para se të ikte me të prishi një familje tjetër.

Marrë nga tvklan.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sociale sociale hanme suli historia ime hanme suli historia ime

Sondazh

Poll

Ekonomi 18 Shkurt 2020, 19:12

TIRANË- Seanca plenare ishte përshpejtuar të hënën për t’i lënë mundësi deputetëve të kishin më shumë kohë për hallet e elektoratit deri në datën 5 mars, k...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE