LIVE UPDATES
Aktualitet

Hetimet kishin nisur që në tetor! Si u pikas banda me “kokë” shqiptare në Mykonos, Policia i përgjonte prej kohësh, SK

6 Qershor 2021, 13:24 Nga DOSJA
Hetimet kishin nisur që në tetor! Si u pikas banda me

GREQI– Detaje të reja janë mësuar lidhur me mënyrën sesi funksionte grupi i shpërndarjes së drogës në ishullin e Mykonos. “Protothema” ka nxjerrë detaje dhe pamje sesi Policia greke prangosi 4 të arrestuarit, mes tyre shqiptari Gjergji Kapaj, ndërsa ka shpallur në kërkim 3 persona të tjerë. Gjatë ditës së djeshme, në prangat e Policisë ranë dy 30-vjeçarë dhe dy 43-vjeçarë. Ndaj tyre u ngrit akuza; trafik i lëndëve narkotike, vjedhje e dokumenteve, falsifikim dokumentash; armëmbajtje pa leje etj. 

Operacioni për kapjen e tyre nisi në tetor të vitit të kaluar, ku në Polici u denoncua se një i ri shqiptar qarkullonte me një motor “Triumph Tiger” dhe se çdo ditë shpërndante 200-300 gr kokainë. Për të kapur të dyshuarit, Policia përgjoi për një kohë të gjatë telefonatat e tyre, madje përdori dhe dronë për t’u ndjekur lëvizjet, derisa më në fund i vuri në pranga. Ndërkohë që 3 persona të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi dyshohet se merreshin me transportin e kokainës, nga Haga deri në Greqi.

Paraleliesht vëmendje e veçantë po i kushtohet të kaluarës kriminale të anëtarëve të organizatës të trafikut të lëndëve narkotike, veçanërisht liderit shqiptar. Ai u la i lirë në vitin 2015 edhe pse ishte dënuar me 47 vite burg.  Grupi merrte dhe transportonte shumë pak kokainë, të cilën e shprëndate vetëm tek “klientët e zgjedhur”. 

Në banesat e të prangosurbe u gjetën gjithsej 76.5 gram kokainë; 259 gram kanabis; 50,52 gram alikot metamfetaminë alikot; dy peshore precize; një pistoletë Glock; fishekë; karta ID të rreme; 2 motoçikleta dhe një veturë në vlerë 6865 euro. Deri më tani rre nga katër të arrestuarit kanë zgjedhur që ta “kyçin” gojën para Policisë, duke refuzuar që të dëshmojnë. Ndërsa një prej tyre ka pranuar se 10 gram kokainë që ia kishin gjetur në shtëpi i kishte për shitje te klientët e tij.

(k.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet arrestime ne mykonos gjergji kapaj greqi shkaterrohet grupi me shqiptare ne mykonos arrestime ne mykonos gjergji kapaj greqi shkaterrohet grupi me shqiptare ne mykonos

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE