LIVE UPDATES
Ekonomi

Historia rrëqethëse/ ‘Babai rrihte mamin, e vrau vëllanë 2 muajsh’, të resë nga Vlora s’i ndahet fati i

13 Nëntor 2019, 18:13 Nga DOSJA
Historia rrëqethëse/ ‘Babai rrihte mamin, e vrau

Sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan u rrëfye historia e një nëne, ish-viktimë e trafikut. Ajo preferoi të qëndronte anonime, prandaj është rënë dakord që gjatë emisionit ta thërrasin Ina. Në moshën 15-vjeçare, ajo jetoi vetëm në Vlorë pasi prindërit u dënuan për një krim makabër. Ata vranë djalin e tyre. Ina rrëfeu se babai ishte i dhunshëm.

“Babi pinte dhe nga pija e sipër nuk dinte se çfarë bënte. Pastaj ndodhi ajo që ndodhi. Ai vrau fëmijën e vet dy muajsh. Nëna për moskallëzim krimi shkoi në burg. Ne kemi qenë në gjumë. Kur jam ngritur në mëngjes kemi parë sëpatën me gjak dhe kërcurin. Pasi e pyesim mamin disa herë ku është vëllai, ajo nga gënjente thoshte që është te daja. Pasi unë kam mbushur 12 vjeçe kam zbuluar se si ishte e vërteta dhe shkova i tregova policisë. Shkova për të shpëtuar vëllezërit e mi dhe veten time. Ai na rrihte me çfarë të kishte në dorë, me rrip pantallonash, me mashë. Unë mbeta vetëm me dy vëllezërit. Vëllezërit i mori xhaxhai kurse mua më mori daja”, tregoi ajo.

Kjo ngjarje ka ndodhur në vitin 2001. Vëllezërit e Inës janë më të vegjël se ajo, ndërsa Ina shprehet se nuk takohet me babain se ka frikë që do të hakmerret. Me nënën është takuar vetëm njëherë.

Ndërkohë pasi shkon të jetojë me dajën, ai vendos ta martojë me një person nga Vlora, por jo në formë zyrtare. Këtu gruaja ra pre e trafikimit. Bashkëshorti i saj merrej me shitje droge edhe me trafikim femrash. Ina qëndroi rreth dy vjet me të. Ajo rrëfeu se ish-bashkëjetuesi i saj e shfrytëzoi edhe pse ishte shtatzënë.

“Pas dy tre muajsh martesë filloi të më nxirrte në rrugë. Në Vlorë. Kjo vazhdoi deri në muajt që kam lindur djalin, më ka kapur policia. Kam qenë përjashta. Unë kam qenë e martuar me të dhe ai vazhdonte rrugën që kishte nisur. Ai kishte dhe vajza të tjera, por ato të tjerat i kishte jashtë shtetit. Ai më nxirrte në Shqipëri”, tha ajo.

Pas dy vjetësh ajo lindi një djalë. Në vitin 2011, Ina u mor në mbrojtje nga një qendër rezidenciale. Në këtë qendër, ajo lindi edhe fëmijën, fryt i bashkëjetesës. Djali sot është 7 vjeç e gjysmë. Gruaja ka dalë nga qendra që në vitin 2016, por ende sot e kësaj dite nuk ka arritur të integrohet. Ajo ka punuar në të zezë për shumë kohë dhe nuk gjen një punë për të jetuar në kushte minimale. Nëna sot bën apel për ndihmë. 

“Nuk kam gjetur punë. E kam shtyrë me një punë të zezë. Kam qenë me një qira shumë të ulët. Kam punuar sanitare. Unë nuk kërkoj as psikologe… unë kërkoj të kem një punë dhe të vazhdoj jetën normale. Të mos ndihem e përgojuar, e përbuzur nga njerëzit ku jetoj”, tha gruaja. /tvklan.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sociale sociale gruaja shfrytezohet nga burri historia ime vlore gruaja shfrytezohet nga burri historia ime vlore

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE