LIVE UPDATES
Aktualitet

I kërkuari për vrasje porosit armë nga Fushë Kruja, kapet dërguesi me test fals të Covid-19

27 Mars 2022, 17:50 Nga DOSJA
I kërkuari për vrasje porosit armë nga Fushë Kruja, kapet

TIRANË– Një përgjim intensiv ndaj një 30-vjeçari të dyshuar se po bënte trafik armësh, trafik të qenieve njerëzore dhe korrupsion zbuloi edhe pesë persona të tjerë të lidhur me të, që akuzohen se falsifikuan testet e Covid-it. Megjithëse nuk ka asnjë shpjegim se përse i akuzuari kryesor Florian Duqi nuk u kap në flagrancë, së paku teksa bën pazare për të nxjerrë një mjet të sekuestruar nga policia me kushtin se duhet t’i paguante 1 mijë euro, fashikulli hetimor tregon vetëm njërën anë të hetimit. Pavarësisht se në bisedën e interceptuar i riu shprehet se po e mbaronte punën, për autoritetet ai po e mashtronte shtetasin Arjan Ozuni mbasi sipas drejtesise i dyshuari  nuk ishte funksionar me kompetencat që të zhbllokonte një automjet. Sidomos i vënë nën përgjim për dyshimet e trafikut të armëve me destinacion  Fushë-Krujën, ai nuk u kap as për këtë vepër”

“Po vij në Tiranë, është mbushur makina plot o burrë me slienciatorë e kallasha. Hallall i qoftë, i bëri këto në mes të Kukësit”.

Përgjimet e mëpasshme referojnë se i dyshuari, së bashku me një shtetas tjetër në këtë qytet siguruan 6 automatikë, pesë pistoleta me silenciatorë dhe pesë maska me fytyrë njeriu me silikon. Kjo dyshohet të ketë ndodhur në 21 tetor 2021.

Por teksa policia referon se këto arme do të shiteshin tek një i kërkuar për vrasje me inicialet A.GJ, se çfarë ndodhi më pas nuk sqarohet në dosje, duke lënë të nënkuptuar se operacioni kishte dështuar. Të vënë në ndjekje të Duqit, autoritetet arrijnë ta gjejnë atë duke udhëtuar me një furgon pasagjerësh, prej të cilëve 6 posedonin teste Covid-i false.

Të gjashtë u dorëzuan përpara gjykatës për falsifikim të dokumenteve, së bashku me ta edhe njeriu kyç. Në mbyllje të hetimit referohet dëshmia e Florian Duqit që këmbëngul se po udhëtonte drejt Gjermanisë dhe se nuk kishte dijeni për testet.

Marrë nga TOPChannel

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet arjan ozuni florian duqi arjan ozuni florian duqi

Sondazh

Poll

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës