LIVE UPDATES
Insights

Ben Blushi takohet me ukrainasin në Tiranë: Jeni si ne në 1990, bëni marrëveshje me shtrëngim duarsh

Ben Blushi është takuar me një ukrainas i cili ka ardhur në Shqipëri pas luftës që nisi në vendlindjen e tij, pas pushtimit rus.

8 Korrik 2022, 11:17 Nga Ben Blushi
Ben Blushi takohet me ukrainasin në Tiranë: Jeni si ne në 1990,
Ben Blushi dhe ukrainasi

Nga Ben Blushi

NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE
Nikita Savin është nga Ukraina. Kur filloi lufta erdhi në Orikum. Aty jeton në një vilë me qira.
Si erdhe në Shqipëri Nikita?
Fillimisht shkova në Portugali
Po pastaj?
Aty s'më pëlqeu, erdha këtu
Si të duket Shqipëria?
Vend tradicional
Pse të duket tradicional?
Duket si Ukraina e viteve 90
Po pse duket si Ukraina e viteve 90?
Sepse ka një zhvillim të ngadalshëm
Ku e ke parë zhvillimin e ngadalshëm?
Njerëzit rrinë në kafe të veshur me kostum
Dhe kur njerezit rrinë në kafe veshur me kostum vendi është i ngadalshëm?
Këtu marrëveshjet bëhen me një të shtrënguar dore
Dhe kjo është tradicionale?
Kjo tregon se në Shqipëri reputacioni ka ende vlerë
Ti çfarë pune bën?
Jam programator softwaresh
Sipas teje pse po ndodh kjo luftë?
Është një luftë mes botës së vjetër dhe botës së re
Kush është bota e vjetër?
Anglezët dhe amerikanët
Po bota e re?
Rusia, Kina, India, Brazili,
Po pse lufta mes dy botëve po bëhet në Ukrainë?
Diku do shpërthente, mund të ishte edhe India apo Pakistani
Po atëherë pse Ukraina?
Sepse India dhe Pakistani ka armë bërthamore, Ukraina nuk ka
Si përfundon kjo luftë?
Rusia ndahet
Çdmth Rusia ndahet?
Kina do i marrë Siberinë, Japonia do i marrë disa ishuj, Rusia do copëtohet si në kohën e Bashkimit Sovjetik
Po me Ukrainën çfarë ndodh?
Do mbijetojmë
Nga je me origjinë?
Babai nga Siberia, nëna nga Uzbekistani
Pra je gjysëm rus?
Si shumica e ukrainasve
Sa fëmijë ke?
Katër
Këtu shof vetëm tre
Këta të tre i kam me gruan e parë
Ke dhe një grua tjetër?
Aktualisht po
Pse je ndarë?
90 për qind e martesave të sotshme përfundojnë me divorc
Po gruaja e dytë pse nuk është me ty?
Ka disa arsye
Më thuaj një
Është në Paris me nënën dhe vajzën tonë
Po arsye e dytë?
Nuk ka qejf të jetojë më fëmijët e mi nga martesa e parë
Ka edhe një arsye të tretë?
Pa e mbushur shtëpinë me pasqyra nuk vjen
Çfarë i duhen kaq shumë pasqyra?
Është balerinë
Ti je martuar me një balerinë?
Tani është mësuese vallëzimi
Sa kile je Nitika?
175
Po si të ka marrë balerina për burrë?
Për këtë grindem çdo ditë me gruan
Çfarë kërkon ajo?
Të shkoj 120 kile
Mund ta bësh?
Para pesë vitesh isha 90 kile
Po para 10 vitesh?
195
Kaq shumë ha?
Nuk shëndoshem nga ushqimi
Po nga se shëndoshesh?
Nga qëndrimi në kompjuter dhe nga stresi
Ke stres?
Stresi disa njerëz i acaron, disa i dobëson, mua më shëndosh
Si mund të jetosh me këtë peshë?
Jetoj
A noton?
Notoj
I jep makinës?
I jap
A ngjitesh dot në kat të tretë?
Ja tani do ngjitem
Pse do ngjitesh?
Do vendos pasqyrat e palestrës së gruas
Pra ti po vendos pasyra që gruaja të shihet kur kërcen?
Sigurisht
Po ti kërcen?
Nuk e kam shumë qejf
Po nëse gruaja të kërkon të kërcesh?
Prandaj do dobësohem
Sa kohë ke që të dobësohesh?
Besoj një muaj
Me kirurgji?
Jo me kërcim
Për një muaj do heqësh 50 kile nga trupi?
S'kam çbëj, ndryshe do më lërë
Po ti do martohesh prapë?
Nuk e përjashtoj
Më mirë të ndahesh apo të kërcesh?
Ti si thua, tha Nikita
Më mirë të ndahesh, thashë unë
Më mirë të kërcej, tha Nikita

ben blushi

Sondazh

Poll

Insights 6 Korrik 2022, 10:59 Klodian Tomorri

Ëndrra me 6 miliardë euro në Shpirag

Edi Rama, kryeminister Shelli ka bere zbulim te madh nafte ne Shpirag. Por e mbajti lajmin sekret duke ja treguar vetem kryeministrit hollandez. Edhe ky e ...

Insights 4 Korrik 2022, 12:25 Ylli Manjani

Është Edvini, jo Ervini problemi!

Ervin Salianji është deputet, njeri politik dmth, për të cilin mund të bësh lloj lloj gjykimi politik. Secili e bën sipas p...

Insights 3 Korrik 2022, 11:53 Lutfi Dervishi

Të flutrosh…me këngë në gojë!

Lutfi Dervishi Kënga e djeshme e kënduar në tunelin e Skërficës do të mbahet mend gjatë. Një pjesë vlerës...

Insights 1 Korrik 2022, 19:32 Fjola Graçi

Futeni Kryeministrin në "riedukim"

Edi Rama E quajti pyetje të pavend dhe të parespekt interesimin e gazetarit Klevin Muka se a e kishte shkelur vetë ministrja e tij, urdh&eum...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra