LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë, ‘debitorët’ marrin hak, dëshmia: Autorët ishin tre

•Dhunohet Edmir Përndreca, drejtori i OSHEE-së në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën e Shënkollit në Lezhë. •Mësohet se autorët kanë qenë tre persona, të cilët fillimisht kanë goditur nga pas qëllimisht mjetin e 43-vjeçarit Përndreca. Më pas drejtuesi i mjetit ka zbritur dhe është konfliktuar me drejtorin e OSHEE-së. Atij i kanë shkuar në ndihmë dhe dy pasagjerët e të tre e kanë dhunuar Përndrecën duke e lënë me fraktura në të gjithë trupin. Ai ka pësuar thyerje në krah dhe këmbë. •Më pas autorët janë larguar nga vendi i ngjarjes. 43-vjeçari është gjetur me plagë në të gjithë trupin në mjetin e tij dhe është dërguar në spitalin e Traumës. Identitetet e autorëve nuk dihen ende, por mësohet se ky sherr ka si zanafillë një aksion të OSHEE-së për ndërprerjen e energjisë elektrike për abonentët debitorë. •Në dëshminë e tij para grupit hetimor, Përndreca ka deklaruar se autorët ishin tre e se e kanë qëlluar me sende të forta.

5 artikuj për këtë temë.

1 MUAJ ME PARE

U dhunua, drejtori i OSHEE-së në Lezhë: Ishin 3 persona, më goditën me levë

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Edmir Përndreca

LEZHË- Drejtori i përgjithshëm i OSHEE-së, Edmir Përndreca, i cili u dhunua një natë më parë ka dhënë dëshminë e tij para grupit hetimor. 

Ai ka deklaruar se e kanë ndjekur dhe pasi e kanë goditur me makinë, ai ka zbritur e më pas është dhunuar. Sipas Përndrecës, autorët ishin 3.

"Më ndoqën më goditën me makinë sapo zbrita më gjuajtën me leva, ishin tre persona por nuk i identifikova dot," tha ai.

Mbrëmjen e djeshme, mjeti i drejtuesit të OSHEE-së u godit nga pas. Pas goditjes, drejtuesit e automjeteve janë përfshirë në konflikt si dhe dy pasagjerët e automjetit tjetër, të cilët e kanë dhunuar fizikisht Përndrecën. Ky i fundit ka marrë dëmtime fizike dhe është dërguar në spitalin e Traumës.

Edmir Përndreca është emëruar drejtor i Njesisë së së Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Lezhë prej më shumë se 1 viti, ndërsa ka një karrierë të gjatë pune si inxhinier pranë këtij institucioni.

1 MUAJ ME PARE

Dhunimi i drejtorit të OSHEE në Lezhë, autorët e ndiqnin në çdo hap, i thyen krahun dhe këmbën

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Edmir Perndreca

LEZHË-Drejtori i OSHEE në Lezhë, Edmir Përndreca, është ndjekur nga autorët e më pas është qëlluar me sende të forta. Drejtorit të OSHEE-së i kanë thyer krahun dhe këmbën. Dhunimi i tij vjen pas intensifikimit të kontrolleve të OSHE për vjedhje apo ndërprerje të energjisë elektrike ndaj abonentëve debitorë.

Edmir Përndreca është emëruar drejtor i Njësisë së së Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Lezhë prej më shumë se 1 viti, ndërsa ka një karriere të gjatë pune pranë si inxhinier pranë këtij institucioni.

Ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën e Shënkollit në Lezhë. Mësohet se autorët kanë qenë tre persona, të cilët fillimisht kanë goditur nga pas qëllimisht mjetin e 43-vjeçarit Përndreca. Më pas drejtuesi i mjetit ka zbritur dhe është konfliktuar me drejtorin e OSHEE-së. Atij i kanë shkuar në ndihmë dhe dy pasagjerët e të tre e kanë dhunuar Përndrecën duke e lënë me fraktura në të gjithë trupin. 

 

1 MUAJ ME PARE

Sherri për energjinë elektrike, autorët inskenuan përplasjen me makinë dhe dhunuan drejtorin e OSHEE-së në Lezhë

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Foto Ilustruese

LEZHË- Përplasja me makinën e drejtorit të OSHEE-së në Lezhë ka qenë I qëllimshëm nga autorët. Mësohet se tre personat, identitetet e të cilëve nuk janë zbardhur ende, e kanë inskenuar përplasjen me makinën e Edmir Përndrecës pas kontrolleve për vjedhje energjie.

Autorët kanë ndjekur lëvizjet e Perndrecës dhe pasi kanë inskenuar goditjen e makinës, kanë zbritur nga mjeti duke e qëlluar me sende të forta.

Sulmi vjen pas kontrolleve të OSHEE-së për vjedhje apo ndërprerje të energjisë elektrike ndaj abonentëve debitorë. Edmir Perndreca është emëruar drejtor i njësisë së operatorit të shpërndarjes së energjisë elektrike Lezhë prej më shumë se një viti.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Shënkollë – Lezhë, automjeti i OSHEE-së që drejtohej nga shtetasi E. P. 43 vjeç, banues në Lezhë, me detyrë drejtor i OSHEE Lezhë, është goditur nga mbrapa nga një automjet tjetër. Pas goditjes, drejtuesit e automjeteve janë përfshirë në konflikt si dhe dy pasagjerët e automjetit tjetër, të cilët e kanë dhunuar fizikisht shtetasin E. P. Shtetasi E.P, ka marrë dëmtime fizike dhe po mjer ndihmë mjekësore ku aktualisht është jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. Strukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë janë angazhuar maksimalisht për identifikimin, kapjen dhe shoqërimin e autorëve për veprime të mëtejshme.

1 MUAJ ME PARE

FOTOJA/ Ky është drejtori i OSHEE-së që u dhunua në Lezhë

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
Edmir Përndreca.

LEZHË- Personi që po shikoni në foto është drejtori i OSHEE-së, Edmir Përndreca. Ai u dhunua këtë pasdite nga tre persona. Makina e tij është goditur nga mbrapa nga një automjet tjetër. Pas goditjes, drejtuesit e automjeteve janë përfshirë në konflikt.

Më pas, drejtuesi i mjetit tjetër dhe dy pasagjerët e kanë dhunuar Përndrecën. Drejtori i OSHEE-së është gjetur brenda në makinë me fraktura dhe është dërguar në spital. Identitetet e autorëve nuk dihen ende.

1 MUAJ ME PARE

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë, 3 persona e rrahin në mes të rrugës, zyrtari përfundon në spital

Dhunohet drejtori i OSHEE-së në Lezhë,
OSHEE

LEZHË- Edmir Përndreca, drejtori i Operatorit të Shpëndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) në Lezhë është dhunuar., Ngjarja ka ndodhur ne Lezhë, në zonën e Shënkollit. Mësohet se Përndreca është sulmuar nga tre persona, të cilët i kanë lënë plagë të shumta në të gjithë trupin. Ai është gjetur brenda në makinë me fraktura në disa pjesë të trupit. pasditen e sotme.

Përndreca aktualisht ndodhet në spital dhe po merr ndihmën e nevojshme mjekësore. Ndërsa, Policia e Lezhës po grumbullon të dhëna në lidhje me tre autorët e ngjarjes. Identitetet e tyre nuk dihen ende dhe as arsyeja e dhunimit. 

 

dhunohet edmir përndreca edmir përndreca

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare