LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Të shtëna me armë gjatë mbledhjes së kryesisë së PD-së në Kurbin, anëtari përplaset me nënkryetarin e qëllon në ajër

• Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ka përfunduar në të shtëna armësh në Kurbin. • Gjatë pasdites së sotme teksa po diskutohej mbi procesin e Primareve, anëtari i PD-së Van Rica është konfliktuar me nënkryetarin e PD-së të kësaj dege Kastriot Marku. • Por konflikti agravoi në përdorimin e armës, me të cilën Rica qëlloi në ajër. • Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka të lënduar, ndërkohë që policia ka shpallur në kërkim autorin. 

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Të shtënat me armë në Kurbin, policia: Autori ka qëlluar në korridor të selisë së PD

Të shtëna me armë gjatë mbledhjes së kryesisë
Policia

KURBIN- Detaje të reja janë zbuluar nga Policia në lidhje me konfliktin me armë zjarri në degën e PD-së në Kurbin.  Blutë e Kurbinit sqarojnë se ngjarja ndodhi ndërkohë që po zhvillohej një mbledhje, ku ka pasur një debat mes Kastriot Markut dhe 53-vjecarit Van Rica, anëtar partie. Nga ngjarja janë shoqëruar disa persona të pranishëm gjatë konfliktit, ndërkohë që është shpallur në kërkim Rica.

Njoftimi i Policisë:

Kurbin / Qëlloi me armë zjarri, gjatë një konflikti, Policia shpall në kërkim shtetasin V. R. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin shpallën në kërkim shtetasin V. R., 53 vjeç, , për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”, “Kanosja” dhe “Prishja e qetësisë publike”. Shpallja në kërkim e këtij shtetasi u bë pasi, rreth orës 17:30, Policia e Kurbinit ka marrë njoftim për një konflikt, gjatë së cilit, një shtetas kishte  qëlluar me armë zjarri.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë, ku ka rezultar se: Dega lokale e një subjekti politik, në Kurbin po zhvillonte një mbledhje dhe gjatë saj, ka pasur një debat mes shtetasve K. M. ( P), dhe një anëtari, mbështetës i një kandidati tjetër primar, nga ky subjekt politik, për Kurbinin. Në debat e sipër, shtetasi V. R. ka qëlluar me armë zjarri në korridor dhe është larguar menjëherë nga ambientet e degës së subjektit politik.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar disa shtetas të pranishëm gjatë konfliktit, për t’i marrë në pyetje dhe vijon puna intensive për kapjen e shtetasit V. R. Gjithashtu, në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit tip pistoletë me të cilën  shtetasi V. R., tashmë  i shpallur në kërkim, dyshohet se ka qëlluar. Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme.

2 MUAJ ME PARE

Konflikti në Kurbin, anëtari i PD-së qëllon në ajër pas përplasjes me nënkryetarin Marku

Të shtëna me armë gjatë mbledhjes së kryesisë
Foto Ilustruese

KURBIN- Konflikti i nisur mes një anëtari të Partisë Demokratike në Kurbin dhe nënkryetarit të saj Kastriot Marku ka përfunuar në të shtëna armësh. Burime për Dosja.al, bëjnë me dije se përplasja ka nisur nga një debat i çastit për kandidatët që do të marrin pjesë në Primare.

Ndërkohë që anëtari i PD-së që përdori armën ka qenë nën efektin e alkoolit. Ende nuk dihet identiteti i anëtarit të PD-së që qëlloi me armë, por policia e ka shpallur në kërkim. 

2 MUAJ ME PARE

DETAJE/ Të shtënat me armë në Kurbin, konfliktohen në Primaret e PD-së

Të shtëna me armë gjatë mbledhjes së kryesisë

KURBIN- Detaje të reja kanë dalë nga të shtënat me armë në Kurbin. Mësohet se një konflikt i nisur në takimin e kandidatëve të Primares ka përfunduar në të shtëna me armë. 

Gjatë takimit të kandidatëve të primareve me Kryesinë e PD-së të këtij qyteti ka agravuar në përdorimin e armës. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar, teksa policia ka shpallur në kërkim një person.

2 MUAJ ME PARE

Të shtëna me armë në Kurbin, autori largohet në drejtim të paditur

Të shtëna me armë gjatë mbledhjes së kryesisë

KURBIN- Të shtëna me armë janë raportuar pasditen e sotme në Kurbin. Mësohet se një person ka gjuajtur në ajër me armë zjarri dhe më pas është larguar nga vendngjarja në drejtim të paditur. Fatmirësisht nga të shtënat me armë nuk ka asnjë person të lënduar.

Ende nuk dihet identiteti i autorit apo arsyet e gjuajtjes me armë, ndërkohë që burime nga policia bëjnë me dije se po punohet për kapjen e autorit. Policia ende nuk ka sjellë një njoftim zyrtar për ngjarjen.

te shtena me arme ne kurbin van rica kastriot marku

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare