LIVE UPDATES
Politike

A e keni dhënë ju ndonjë informacion për lobimin e Lulzim Bashës? Rama: E mora vesh nga mediat, s'kam ndonjë dokument

Edi Rama në fjalën e tij zbuloi se informacionin për lobimin e ish-kryedemokratit Lulzim Basha, e ka marrë vesh nga mediat, jo nga ndonjë dokument.

2 Shkurt 2023, 22:31 Nga k.m.
A e keni dhënë ju ndonjë informacion për lobimin e Lulzim
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama foli në lidhje me përfshirjen e tij në çështjen e ish-agjentit të FBI-së, Charles McGonigal. Në një intervistë për emisionin "Të paekspozuarit", Rama në fjalën e tij zbuloi se informacionin për lobimin e ish-kryedemokratit Lulzim Basha, e ka marrë vesh nga mediat, jo nga ndonjë dokument. 

PJESË NGA INTERVISTA:

Jeni takuar me Charles McGonigal?

Rama: E kam takuar me kërkesë të tij në zyrën time. Ka ardhur në Shqipëri si person privat, ka ardhur si zyrtar i lartë i FBI. E kam pritur në zyrë kemi diskutuar për rajonin për Shqipërinë dhe influencave ruse, jemi takuar në Neë York, më ka prezantuar me kolegë të tjerë. Takimet e tjera kanë qenë të natyrës miqësore. Kemi folur pikërisht për të, por jo konkretisht për një kompani apo tjetër dhe nuk më ka kërkuar asgjë në nivelin personal. Nuk më ka informuar mua për takimet e tij. Po iu them shumë hapur dhe konkret, ne në këtë godinë nuk kemi pasur asnjëlloj dokumenti që të mos ishte në media. Unë skandalin e kam marrë vesh nga BIRN. Nëse do të kisha ndonjë informacion tjetër, do ia kisha dhënë pa asnjë hezitim atij ose FBI në përgjithësi. Kryetari në hije dhe në dritë i PD por nuk kemi pasur asgjë tjetër, kemi pasur vetëm ato që janë bërë publike nga Sorosi. Njëherë ishte Soros dhe njëherë dola që jam unë që kontrolloj në FBI.

A e keni dhënë ju ndonjë informacion për lobimin e Lulzim Bashës?

Rama: Nuk kemi pasur informacione që nuk kanë qenë në media nga ku kemi marrë vesh atë që ka ndodhur. Po ti kisha do ia jepnim. Ky është fakt dhe këtë e thotë rapori i CIA që nuk ka lidhje me FBI.

edi rama

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN