LIVE UPDATES
Politike

A fshihet Basha pas grupi Alibeaj? Berisha me mëdyshje: Nuk e di, po duan të na bashkohen. Rama, i rrjedhur që vetëm shan. Harron se...

Sali Berisha tha se po përdorte një fjalor të shthurur, ndërsa e paralajmëroi se edhe ai mund të përdorë të njëjtat terma. 

4 Nëntor 2022, 12:40 Nga k.m.
A fshihet Basha pas grupi Alibeaj? Berisha me mëdyshje: Nuk e di, po duan
Sali Berisha

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka komentuar sjelljen e kryeministri Edi Rama me mediat. Në konferencën për shtyp që mban çdo javë me gazetarët, Berisha tha se po përdorte një fjalor të shthurur, ndërsa e paralajmëroi se edhe ai mund të përdorë të njëjtat terma. 

PJESË NGA KONFERENCA: 

PYETJE: Keni qenë dëshmitarë në zgjedhjet e Tiranës që u nda me 10 vota, me një numër shumë të afërt. E njëjta gjë mund të ndodhë edhe me qytete të tjera, në kushtet që PD po e zhvillon strukturën e saj, duke e akuzuar pjesën tjetër se janë të Edi Ramën, edhe kandidatët e tjerë do i trajtoni si kandidatë të PS?

Berisha: Edhe njëherë çështja vula dhe flamuri në gjykatë do i jepen atij që i takon. Gjykatësi ka vendosur. Nuk ka forcë që pengon regjistrimin. Edi Rama bën përpjekje në ekstrem për të përdorur gjykatës. Njerëzit e kanë kuptuar se çfarë katastrofe është precedenti i shpalljes palë i atyre që nuk janë palë. Nuk ndodh në botë kjo. Ndodh vetëm në labirintet skizoide të Edi Ramës. Por ai do përballet personalisht me pasojat. Nuk merremi me asnjë tjetër.

PYETJE: Akuzoni Ramën se kërkon vulën e PD, por pritet Alibeaj dhe të tjerët të kenë kandidatët e tyre, mendoni se qëndron Lulzim Basha pas tyre?

Berisha: Në një vend të lirë, çdo njeri ka të drejtat e tij. Vepron por nuk ndalon asnjë që merr vendimet që do. Momenti kur nuk pranoi që të qëndrojë si anëtarë i PD, të kandidojë siç po ndodh, ata bëjnë zgjedhjen e tyre, unë nuk ua këshilloj. Nuk duan. Secili bën zgjedhjen e tij, nuk i pengon dot njerëzit. Shqiptarëve u ka ardhur... Ai është si i rrjedhur komplet. Ka zgjedhur si alternativë fjalor ordineri dhe mashtrime ordineri. Mendon se duke sharë dhe duke shpifur ul kundërshtarin. Shqiptarët nuk e duan ashtu. Se për të sharë fjalori është i përbashkët.

sali berisha berisha 4 nentor 2022

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN