LIVE UPDATES
Politike

Votimet/ Shtyhet me 101 vota pro afati i Komisionit për Reformën Territoriale! Rrëzohet propozimi i pedagogëve për KLP

Ndërkohë Arta Mandros e cila ishte propozim i pedagogëve për të marrë një vend në Këshillin e Lartë të Prokurorisë nuk ka marrë dot votëbesimin e deputetëve dhe është rrëzuar si propozim.

22 Shtator 2022, 15:59 Nga k.m e.k
Votimet/ Shtyhet me 101 vota pro afati i Komisionit për Reformën
Kuvendi i Shqipërisë, votimi i projektligjeve

TIRANË- Parlamenti me 101 vota pro ka shtyrë afatin e Komisionit për Refornën territoriale ndërkohë është miratuar me 106 vota pro Projekltligji për "Ndihmat Humanitare në Lundrim". 

Ndërkohë Arta Mandros e cila ishte propozim i pedagogëve për të marrë një vend në Këshillin e Lartë të Prokurorisë nuk ka marrë dot votëbesimin e deputetëve dhe është rrëzuar si propozim.

VOTIMET:

Miratohet me 106 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim Projekltligji për "Ndihmat Humanitare në Lundrim". 

Është rrëzuar kandidatura e paraqitur nga pedagogët për anëtarin e KLP-së pasi ka marrë 71 vota pro duke mos arritur kuorumin e nevojshëm. Ndërkohë 4 deputetë abstenuan dhe 49 të tjerë nuk morën pjesë në votim. Çështja është rikthyer në nën nënkomision që të miratohet një kandidaturë tjetër.

Pati vetëm 71 vota pro nga 84 që duhen. Gjithashtu 72 vota pro shkuan për Petraq Likën, i cili u zgjodh anëtar i bordit të ERE. 

Edmond Tullumani zgjidhet anëtar i Lëshillit Drejtues të RTSH-së me 97 vota pro.

Është miratuar me 106 vota pro "Zgjatja e afatit e Komisionit të Posaçëm".

Projektvendim “Për disa shtesa dhe ndryshime në vendimin e Kuvendit nr.67/2020 “Për  miratimin e strukturës, organikës dhe klasifikimit të pagave të personelit me kohë të plotë pune  të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve”, u miratua me 106 vota Pro.

Projektvendim “Për miratimin e strukturës, organikës dhe klasifikimit të pagave të personelit me kohë jo të plotë pune, që rekrutohet për periudhën zgjedhore, të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve”, u miratua me 107 vota Pro.

Projektvendim “Për miratimin e strukturës, organikës dhe klasifikimit të pagave të personelit me  kohë jo të plotë pune, që rekrutohet për përpunimin e materialeve zgjedhore, të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve”, u miratua me 106 vota Pro.

seance plenare 22 shtator 2022

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE