LIVE UPDATES
Politike

Rama merr me radhë kryebashkiakët: Lezha kryeson për pastërti, Kamza ishte si mos më keq, Shkodra problematike

Ai lavdëroi Kamzën për ndryhsimin e bërë, Elbasanin dhe Cërrikun gjithashtu.

30 Shtator 2022, 10:14 Nga F.M
Rama merr me radhë kryebashkiakët: Lezha kryeson për
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka marrë me radhë të gjitha bashkitë duke i renditur për nivelin e pastërtisë. Në një takim me kryebashkiakët, Rama tha se në listë e para vijon të qëndrojë Lezhë. Ai lavdëroi Kamzën për ndryhsimin e bërë, Elbasanin dhe Cërrikun gjithashtu. Ndërsa për Shkodrën tha se është shumë problematike situata në këtë qytet. 

"Gjatë këtij viti është bërë një punë falë angazhimit shumë serioz të kryetarëve të bashkive, dua të përmend Himarën. Ku është kryetari? Ja. Dua ta përmend si histori suksesi, nuk do të cuditesha fare që të mos ishte këtu sepse ka qenë gjithmonë prezent kur ka ngrënë dru. Është një shembull, shembull për tu marrë parasysh nga të gjithë. Tregon se sa e rëndësishme është që të ndërtohet një raport pozitiv me të gjithë komponentët në territor. Sot ne e shohim të mishëruar në disa shembuj. Pogradeci, ka qenë një zonë për të ardhur keq në aspektin vizual, mes natyrës dhe plehrave të mbetura rrugëve. Kamza, shëmbëlltyra më dramatike e pisllëkut, sot është një pasqyrë pastërtie. Gjirokastra dhe Elbasani, gjithashtu. Kamza ka qenë shëmbëllktura e papastërtisë. Ajo që ka bërë Cërriku ëhstë shumë domethënëse, tregon vizion dhe lidership. Aftësi ndërveprimi me faktorët e duhur në këtë rast. Tregon një kapacitet ndërkomunikues me të gjithë. U është dhënë mundësia që nga mbetjet të krijojnë ekonomi. Por, edhe për t'i informuar dhe për t'ua bërë të kuptueshme që ne jemi mbretëria e skepticizmit me çdo gjë të re. Diçka që nuk e përqeshim, por e vlerësojmë shumë tek të tjerët. Mjafton të shikosh se çfarë hareje ngjall tek këta shërbimi satelitor, për ta kuptuar. Kryetari i Cërrikut i është dashur të shkojë e t'ua shpejgojë fermerëve se me mbetjet e tyre mund të përfitojnë ekonomikisht. Nuk ka qenë e lehtë. Edhe Saranda ka qenë njësoj, një bashki që ka prodhuar dhjetëra artikujt të këqinj e negativë për Shqipërinë. Sot është ndryshe për shkak të ndërveprimit të duhur me të tjerët. Vijmë tek ndryshimi i madh. Janë mbyllur fushat ilegale të plehrave. ështu që, objektivi tani është kalimi në një fazë tjetër duke marrë shembull e më të mirëve. Tani jam bërë i bezdisur për të gjithë duke nxjerrë Lezhën të parën. Është koha që të mos qëndrojnë në pozicionin që vetëm pastrohet, por të futesh edhe në riciklim. E njëjta gjë edhe për të tjerët,"- tha Rama ndër të tjera. 

edi rama rama me kryebashkiaket 30 shtator 2022

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS