LIVE UPDATES
Ekonomi

Pyet një grua për të atin, si e zbuloi Elsa që babai i kishte ndërruar jetë 1 vit më parë në aksident

16 Maj 2021, 17:05 Nga DOSJA
Pyet një grua për të atin, si e zbuloi Elsa që babai i

Pjesë e seancës së ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka qenë Elsa dhe njerku i tij Myftar. Elsa tregon se ajo ka ardhur në jetë nga dy prindër të cilët brenda një viti u martuan dhe u ndanë. Gjatë këtij viti ata kishin shumë konflikte me njëri-tjetrin dhe gjyshi me gjyshen pritën që të lindte Elsa e më pas ta ndanin sepse i ati jetonte në shtëpinë e të ëmës së bashku me gjyshërit e saj.

Pasi u nda e ëma ishte vetëm 19 vjeç dhe do shikonte jetën e saj. Më pas u martua me zotin Myftar i cili vinte dhe ai nga një martesë e parë dhe kishte 3 fëmijë. Pasi u martuan, ata sollën në jetë edhe 3 fëmijë të tjerë. Deri në një farë moshe ajo ka jetuar me idenë se ai ishte babi i saj biologjik, por më pas e mëson se ai nuk ishte babai i vërtetë por njerku.

Në shkollë ajo zbulon se mbante mbiemrin e babait të saj të vërtetë Kasmi dhe shkon në shtëpi duke qarë për ta pyetur pse e kishte mbiemrin ndryshe. Një mësuese në klasën e 4 i thërret Elsës me mbiemrin Kasmi që të ngrihej në mësim dhe ajo nuk reagon sepse mendonte që mbiemrin e kishte mbiemrin Bardhoshi. Kështu Myftari ia ndryshon mbiemrin në gjendjen cilivile dhe ia vë Bardhoshi pa lejën e babait biologjik. Sot Elsa kërkon që të ketë mbiemrin e babait të saj biologjik dhe jo të njerkut.

Ardit Gjebrea: Ti çfarë kërkon sot?

Elsa: Mbiemrin e babit, pse të mbaj mbiemrin e atij.

Ardit Gjebrea: Po ai të ka rritur, a the që baba është ai që të ka rritur?

Elsa: Unë dua të kem gjakun tim, unë nuk ia mohoj të gjithë djersën atij, ama mbiemrin e dua.

Ardit Gjebrea: Mbiemrin ta bën gjaku, apo ai që ta rritur? Ke qenë vetëm 2 muajshe, je kaq, është kujdesur ai për ty dhe ti do të marrësh mbiemrin e një njeriu që nuk e ke njohur?

Elsa: Po më thërret gjaku o zoti Ardit, e di sa kam vuajtur brenda shpirtit tim se këta nuk e dinë.

Ardit Gjebrea: Si ke vuajtur ti?

Elsa: Po ju a e dini se ku është babai im sot?

Ardit Gjebrea: Jo.

Elsa: Pas gjithë këtyre gjërave, unë kisha vite që unë shihja ëndërr babin. Gjyshja para se të ndërronte jetë, pohoi me gojën e vetë që t’i je vajza e Hysmi Kasmit, duke qarë më tha mos ik nga Myftari se të ka rritur.

Eni Çobani: Elsa nuk ka ditur në asnjë moment që nga viti ’84-94 që është fëmijë me një baba tjetër, ky është problemi themelor i Elsës. Pse të më ndryshohet mbiemri pa më marrë lejë mua apo babait biologjik.

Kur ishte Elsa 18 vjeç gjyshja ishte në ditët e fundit të jetës së saj dhe i tregoi të vërtetën, që nuk është vajza e Myftarit po e Hysmi Kasmit dhe se e kanë larguar nga shtëpia sepse nuk punonte.

Elsa: Unë fillova të qaj, i thashë dua të iki tek babi, nuk dua të rrij me këtë, ti do vdesësh.

Ardit Gjebrea: Elsa çfarë të kishte bërë babai që të rriti që ti doje të ikje…

Elsa: Më vinte tmerrshëm të jetoja me një njeri që nuk ishte babai im. E kisha shumë të rëndë nga ana ime psikologjike. Më pas ajo pyet një zonjë që vinte nga Gramshi nëse e njihte të atin dhe ajo i thotë që ai kishte ndërruar jetë nga një aksident para një viti. Ky lajm e tronditi pa masë Elsën.

Marrë nga tvklan.al

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sociale sociale elsa dhe myfari elsa dhe myfari

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 22 mars

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor