LIVE UPDATES
Aktualitet

Skënder Brataj ‘analizon’ studentin që e shau në Facebook: Mesa pashë profilin s’do e mbarosh dot mjekësi

24 Shtator 2021, 11:56 Nga DOSJA

TIRANË– Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj nuk duroi dot kur lexoi komentin e një studenti të mjekësisë, saqë i kushtoi një status të tërë. I riu i komentoi duke i thënë se Brataj është pedagogu më i urryer nga 99% e studentëve të mjekësisë. Mjeku tregon se pasi lexoi komentin ka kontrolluar profilin e të riut, që sipas tij është në kohë për të ndërruar profesion pasi me edukatën që ka nuk do e përfundojë dot karrierën e tij. Brataj habitet me komentin e të riut duke shkuar se nuk do i shkonte kurrë në mend se një student mjekësie që kërkon të bëhet mjek të ketë një edukatë të tillë.

KOMENTI:

 

SHKRIMI I BRATAJ:

Çfarë mostrash po krijojmë!Sigurisht që do më thoni përsëri mos harxho kohën e vyer me këta!Por është e tmerrshme kur mendoj se ai do të bëhet mjek!A e meriton bluzën e bardhë një student mjeksie me këtë edukatë qytetare?Si qytetar mund të kuptojë konfuzionin që është krijuar nga informacioni i gjithanshëm, i bollshëm, kontradiktor që çdo ditë e kemi para syve. Kuptoj reagimin e qytetarëve të shqetësuar për vete, për fëmijët dhe familjet e tyre.Sigurisht që është detyra e jonë, e mjekëve në veçanti të informojmë qytetarët, ti kuptojmë deri diku edhe reagimet e tyre në rrjetet sociale!Nuk e kuptoj dot si mjek dhe si pedagog, që një student mjeksie të ketë këtë edukatë! Nuk e kuptoj dot që një student mjeksie që nuk e ke parë kurrë, që nuk e njeh fare, që nuk i ke dhënë një orë mësim të të njohi kaq mirë dhe të shprehet në këtë mënyrë! Nëse ka vetëm një student të fakultetit të mjeksisë, nga ata që kanë qenë dhe janë studentët e mi, jo nga ata 99% të atyre që ti përshkruan është i lirë dhe i lutur të shkruaj mendimin e vet. Nuk më kishte shkuar kurrë në mend që një student mjeksie, një student që kërkon të bëhet mjek, të veshi bluzën e bardhë të ketë një edukatë të tillë! Një student që kërkon të bëhet mjek dhe ta kesh në krah si koleg! Shpresoj dhe lus zotin të mos e shikoj një ditë të tillë në jetën time! Për ty i pa edukuar nuk ka betim që mund të mbahet! Je në kohë të zgjedhësh një profesion tjetër, sepse me këtë edukatë që ke sigurisht që do ta shpalosësh me qytetarët gjatë punës. Qytetari shqiptarë atë nuk e toleron dot, të siguroj që nuk do ta përfundosh dot karrierën si mjek! Ah se harrova, mesa pash profilin tënd e paske zgjedhur! Dr.Skender Brataj

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

aktualitet aktualitet skender brataj skender brataj

Sondazh

Poll

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.