LIVE UPDATES
Sport

Bombë në Madrid! Reali i koshit nuk do të drejtohet më nga legjenda Pablo Laso…

Real Madridi nuk do të ketë më trajnerin, që ka arritur në një nga periudhat më të shkëlqyera në historinë e basketbollit madrilen. Chus Mateo do të marrë drejtimin e skuadrës.

4 Korrik 2022, 15:11 Nga DOSJA

Bombë në Madrid! Reali i koshit nuk do të drejtohet më nga

SPANJE - Real Madridi ka njoftuar se trajneri Pablo Laso, të cilit i kishte mbetur edhe një sezon në kontratë, se nuk do të vazhdojë në sezonin e ardhshëm. Një vendim befasues i orës së fundit dhe që trondit themelet e basketbollit madrilen. 

Klubi nuk do të ketë më trajnerin, i cili erdhi në krye të skuadrës ‘los blancos’ në vitin 2011 dhe ka fituar 22 tituj, përfshirë Euroligën e 2015 dhe 2018, duke udhëhequr një nga fazat më të shkëlqyera në historinë e basketbollit madrilen. 

Laso është tashmë histori e klubit. Trajneri i ri do të jetë Chus Mateo, i cili do të udhëheqë skuadrën pas rikthimit nga pushimet dhe që e drejtoi skuadrën madrilene në finalen e Endesa League për shkak të problemeve mjekësore të Lasos.

Trajneri Pablo Laso nga Vitoria pësoi një atak të zemrës më 5 qershor, që e detyroi t'i nënshtrohej një kateterizimi. Dy ditë më vonë ai u largua nga spitali dhe u kthye në stërvitje pak më vonë, edhe pse ai nuk drejtoi atë në asnjë nga ndeshjet deri në fund të sezonit. 

Ka qenë ndihmësi i tij, Chus Mateo, ai që ka marrë drejtimin e skuadrës në mungesë dhe që klubi ka kërkuar që ai të startojë sezonin e ardhshëm, ndërsa dyshimet për shëndetin e Laso janë zgjidhur.

Këtë të hënë gjithçka është zyrtarizuar dhe Laso tashmë e di që nuk do të vazhdojë, gjë që nuk do të ndodhte në raste të tjera, si pas finales së Endesa League në 2014 kur trajneri u largua nga Palau me karrocë pasi këputi tendinin e Akilit, ose në këtë sezonin e fundit si pasojë e krizës së rezultateve.

Bombë në Madrid! Reali i koshit nuk do të drejtohet më nga

B.T (Dosja.al)

 

Sondazh

Poll

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia