LIVE UPDATES
Sport

Christophe Galtier, trajneri i ri i Paris Saint-Germain: “Jam i lumtur që Mbappe qëndroi”

Ndryshim në stolin e skuadrës pariziene, të cilët largojnë argjentinasin Pochettino dhe prezantojnë ish-trajnerin e Nices

5 Korrik 2022, 15:51 Nga DOSJA

Christophe Galtier, trajneri i ri i Paris Saint-Germain: “Jam i lumtur

FRANCE - Paris Saint-Germain ndryshon trajnerin. Pika zyrtare e kthesës erdhi sot: fillimisht largimi (me një çmim të lartë, flitet për 10 milionë euro) i Mauricio Pochettinos, më pas konferenca për shtyp për Christophe Galtier, i prezantuar nga presidenti Nasser Al-Khelaifi. 

Tekniku i ri 56-vjeçar do të ketë për detyrë të çojë PSG-në në një epokë të re, e cila filloi me ardhjen e Campos si drejtor teknik, për të ndërtuar një ekip më të ekuilibruar dhe mbi të gjitha për të tentuar të fitojë atë Champions League të shumëdëshiruar nga pronësia e Katarit. 

Galtier, i cili nënshkroi një kontratë bienale, preku tema të ndryshme gjatë konferencës pa e fshehur emocionin: "Jam i përgatitur dhe nëse e pranova këtë përgjegjësi, do të thotë se jam i aftë. Prania e Luis Campos ishte vendimtare".

Christophe Galtier, trajneri i ri i Paris Saint-Germain: “Jam i lumtur

Dhoma e zhveshjes së PSG-së është mbresëlënëse, teksa në fund edhe Mbappé, qëndroi në Paris: "Jam shumë i lumtur që qëndroi, ai është një nga lojtarët më të mirë në botë dhe e di se çfarë pret nga skuadra. Ne i dimë të gjitha pikat e tij të forta. Shpresojmë të jetë aq vendimtar sa ishte vitin e kaluar".

Një tjetër temë e nxehtë është çështja e portierëve, midis Donnarummas dhe Navas që luftojnë për vendin e titullarit: "Do t'i takoj së shpejti, por do të caktoj një titullar dhe një rezervë. Kjo nuk do të thotë se hierarkia nuk mund të ndryshohet në vazhdim".

Së fundi, ai foli edhe për Neymar, i cili për shumë është në fillim: "Ai është një lojtar i klasit botëror, por duhet ekuilibër në fushë. Unë kam ide të qarta se si do të doja ta përdorja dhe shpresoj se ai do të qëndrojë me ne."

Christophe Galtier, trajneri i ri i Paris Saint-Germain: “Jam i lumtur

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal