LIVE UPDATES
Sport

Pas ‘sherrit’ Lotito-Tare, drejtori shqiptar mendon të japë dorëheqjen. Te Lazio për të nuk pyet më kush, pozicioni tij i kërcënuar…

Konflikt i ashpër edhe gjatë prezantimit të fanelave. Drejtorit nuk i ka pëlqyer anashkalimi dhe afrimi i Fabianit në klub pa e pyetur atë.

5 Korrik 2022, 14:58 Nga DOSJA
Pas ‘sherrit’ Lotito-Tare, drejtori shqiptar mendon të

ITALI - As mbrëmja e prezantimit të fanelave të reja nuk e ka zbutur tensionin mes presidentit  Lotito dhe drejtorit sportiv Igli Tare te Lazio. Të dy u panë duke u grindur shumë gjatë ngjarjes, pas një shpërthimi të regjistruar gjatë fundjavës, e cila e bën të ardhmen të mjegullt. 

Mes fërkimeve të ndryshme të akumuluara ndër vite, drejtori nuk e ka pranuar afrimin në klub të Angelo Fabianit, si koordinator i të rinjve dhe femrave të Lazios, çka e shikon si një kërcënim të madh të pozicionit të tij. Lotito dhe Tare duan të ndahen, por askush nuk dëshiron të bëjë hapin e parë edhe pse drejtori sportiv po mendon seriozisht për dorëheqjen e tij.

Vigjilja e mitingut, në shesh me uniformat e reja të Mizunos, ishte një mbrëmje e veçantë dhe shumë fansa dëshmuan një diskutim të zjarrtë, një tjetër mes Lotitos dhe Tares. Arsyeja nuk dihet, por tensioni tashmë është i përhershëm dhe lamtumira është thuajse e pashmangshme. Tare, sipas 'TMW', po mendon seriozisht për dorëheqjen e tij dhe jo vetëm për emërimin e ardhshëm të Fabianit, por edhe për marrëdhënien minimale me Maurizio Sarrin, për të cilin sezonin e kaluar i kishte kërkuar Lotitos largimin e tij.

Sarri ishte faktori tjetër i panjohur i mbrëmjes ‘biancoceleste’. Trajneri dhe stafi i tij nuk ishin të pranishëm në event, por sipas ‘Messenger’ ishin duke të përgatitur detajet përfundimtare të nisjes për në grumbullim, por dihet pakënaqësia për lëvizjet e para në treg. Me pak fjalë, vera e Lacios është më e nxehtë se sa është, tashmë për të gjithë.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia