LIVE UPDATES

nisma këshillim kombëtar për shqipërinë’

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Nisma e re! Rama pyet qytetarët për Ballkanin e Hapur, kanabis dhe mbrojtjen sociale - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Nisma e re! Rama pyet qytetarët për Ballkanin e Hapur, kanabis dhe mbrojtjen sociale

24 Dhjetor 2021, 11:40 Nga DOSJA
Nisma e re! Rama pyet qytetarët për Ballkanin e Hapur, kanabis dhe

TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka prezantuar ditën e sotme një nismë të re, e cila ka në thelb këshillimin kombëtar me qytetarët. Në prezantimin e nismës me anë të një deklarate për mediat Rama tha se mund të këshillohen me qytetarët nëse duhet të ndahet procesi i integrimit të vendit drejt BE-së nga Maqedonia e Veriut.

Rama preku disa prej çështjeve që u diskutuan sot në mbledhjen e qeverisë. Kryeministri tha se shqiptarët do të pyeten nëse duan që aplikimi për në BE të jetë bashkë me Maqedoninë e Veriut, apo jo, pas ngërçit të krijuar nga Bullgaria që prek edhe vendin tonë. Po ashtu, kreu i qeverisë tha se do të kërkohet mendimi i qytetarëve për ashpërsimin e dënimit të autorëve përsëritës.

Sipas tij, do kërkohet mendimi i qytetarëve për gjyqtarët dhe prokurorët që nuk e kalojnë Vettingun që të pezullohen në vend nga sistemi i drejtësisë dhe të thirren në SPAK. Kryeministri u shpreh se legalizimi i kanabisit po ashtu do të jetë në listën e pyetësorit, nëse shqiptarët duan që të lejohet ligjërisht legalizimi i kanabisit për qëllime mjekësore.

Pyetja e fundit e njërës prej gazetareve të pranishme duket se e zuri pak ngushtë kryeministrin. Ai tha se vija e kuqe mes atyre që shkelin ligjin është shumë e qartë, referuar pyetjes nëse shqiptarët do të pyeten për skandalet e zyrtarëve.

“Vija e kuqe është e qartë dhe e përcaktuar, ata që janë të përfshirë duhet të jenë jashtë”, tha Rama.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

A do i pyesë shqiptarët për skandalet? Rama humb durimin dhe ikën vrap: S’kam nevojë

Pse nuk pyeten shqiptarët për PPP-të? Rama: S’kemi ça diskutojmë, i ka e gjithë bota

Skandali me pagat e qytetarëve, Rama nuk komenton: Fola dje!

Rama denoncon LIVE gjyqtaren: S’po ja përmend emrin, SPAK ta thërrasë sot e jo nesër

Zhvillimet në PD! Rama: Shqyerjet e dyerve me shqelma nuk ka lidhje me të ardhmen

‘A duhet të ishin pyetur njerëzit më parë për ‘Open Balkan?’, Rama: Nuk është vonë

Rama: Do diskutojmë statusin e pensionistit që punon dhe për amnistinë e emigrantëve

Rama: Gjykatësit që nuk kalojnë vettingun të pezullohen DIREKT

Legalizimi i kanabis, Rama: Fuqizon ekonominë, mendoj se nuk duhet të presim më

Rama pyet qytetarët: A duhet të ndahemi nga Shkupi për integrimin? Po dënimi ekstrem

Rama: Koha të lëmë pas llogoret e sherrit politik, qytetarët do marrin një pyetësor

(E.H-A.B/Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike edi rama konferenca per mediat nisma këshillim kombëtar për shqipërinë’ edi rama konferenca per mediat nisma këshillim kombëtar për shqipërinë’

Sondazh

Poll

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane