LIVE UPDATES

philip morris

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Philip Morris, mundësi intership-i për studentët e Universitetit Europian të Tiranës - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Philip Morris, mundësi intership-i për studentët e Universitetit Europian të Tiranës

31 Janar 2020, 09:37 Nga DOSJA
Philip Morris, mundësi intership-i për studentët e Universitetit

TIRANË- Philip Morris, një kompani ndërkombëtare që udhëhiqet nga novacioni, është gjithnjë pranë të rinjve duke u ofruar atyre mundësi internship-i si dhe zhvillimi në karrierë. Së fundmi PMI ka nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin Europian të Tiranës, me qëllim kryerjen e veprimtarive edukative me dimension teorik, praktik dhe zhvillimor.

Studentë të UET kanë mundësinë që të kryejnë praktikat e tyre mësimore pranë Philip Morris, kompani që e mbështet vizionin e vet ne shkencë dhe teknologji.  Ajo çfarë pritet nga ky bashkëpunim është krijimi i ure mes studentëve dhe punonjësve të Philip Morris Albania, të cilët mund të zhvillojnë projekte konkrete bazuar në qasje shkencore dhe aplikim praktik. Këtu do të përfshihen programe internship-i, leksione me të ftuar, programe trajnimi, hulumtime, etj.

Punësimi i të rinjve dhe krijimi i hapësirave zhvilluese për ta është gjithnjë në fokus të Philip Morris Albania, ku 40% e punonjësve janë nën moshën 30 vjeçare të cilët i janë bashkuar kompanisë si praktikantë ose bashkëpunëtorë projektesh.

Çdo vit në Shqipëri diplomohen mesatarisht 30.000 studentë në arsimin e lartë. Por në tregun e punës vihet re se mesatarja e përqindjes së të punësuarve të rinj, nën moshën 30 vjeçare është 34.4%, sa gjysma e përqindjes së të punësuarve mbi këtë moshë, 30-64 vjeç.  Në kompanitë e huaja që operojnë në Shqipëri, trendi i punësimit të të rinjve, nën 30 vjeç, vjen si një emërues i përbashkët i të gjithë kompanive globale me vizion, të hapura ndaj ndryshimeve dhe që aktiviteti i tyre bazohet në shërbime ose produkte teknologjike.

Philip Morris rezulton një prej kompanive që i mban gjithnjë të hapura dyert për të rinjtë, ndaj ata zënë një vend të rëndësishëm në përbërjen e stafit të tyre. Përmes programeve të internshipit në Philip Morris Albania, çdo vit rekrutohen studentë të sapo diplomuar që ndajnë dëshirën për të mësuar më shumë dhe për t’u zhvilluar në një mjedis që udhëhiqet nga novacioni.

(A.B. Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet iqos philip morris universiteti europian i tiranes iqos philip morris universiteti europian i tiranes

Sondazh

Poll
Aktualitet 31 Janar 2020, 07:43

FRANCË- E dashura e Izet Haxhisë, duket se i ka dhënë fund lidhjes disa vjeçare me ish-truprojën e Sali Berishës që tashmë ndodhet në burg në Shqipë...

Dosja Sot Date 22 mars

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq

Vendimi i apelit për PD, kandidati i Klosit, Bedri Hoxha: Asnjë ndikim në elektorat

Rama flet para kancelarit për sukseset e Reformës: Rajoni të marrë shembull nga ne...

Scholz ia thotë Ramës në sy: Media e lirë dhe e pavarur, thelbi i demokracisë evropiane

Samiti i procesit të Berlinit do të zhvillohet më 16 tetor