LIVE UPDATES
Aktualitet

30 Korrik 2019, 05:50 Nga DOSJA

Tiranë- Gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa foto nga Thethi kur koshat e plehrave janë të tejmbushur. Ai ngre shqetësimin se të gjithë bizneset paguajnë taksën për pastrim por nga qeveria nuk merret asnjë masë për pastrimin e kësaj zone edhe gjatë kulmit të sezonit turistik.

Gazetari shprehet se kjo situatë është për të vënë duart në kokë.

“Gati një muaj plot që Thethi nuk pastrohet nga mbetjet e bëra pirg. Prandaj zoti Kryeministër, ministër i Turizmit apo kryetar i Bashkisë Shkodër, merrni masa për të shpëtuar produktin tuaj turistik që i ka dalë era, përpara se ambasadori Soreca të shkojë në aktivitetin e financuar me taksat e BE-se në datat 2-3-4 gusht në Theth..”, shprehet Hoxha.

Reagimi i plotë:

Kam degjuar kete muaj nga Kryeministri deri poshte, madje sot edhe ambasadorin e BE-se te flasin per vlerat turistike te Shqiperise. Ambasadori Soreca doli sot ne mbeshtetje te nje aktiviteti artistik qe zhvillohet ne zemren e Alpeve, ne fshatin turistik te Thethit…
Po, shume mire, zoti e ka bere Shqiperine nje mrekulli turistike. Por vetem kaq, se po te shikosh cfare bejne administratoret dhe qeveritaret e ketij vendi eshte te vesh duart ne koke…
Çdo biznes, bujtine, lokal modest apo familje ne Theth, i kane paguar bashkise se Shkodres, njesise administrative qe mbulon zonen, taksen e pastrimit. Bujtinat dhe lokalet kane paguar deri dhe mbi 250 mije leke te vjetra ne vit, por sherbim nuk marrin. Ata kane nevoje per pastrim gjate 3 muajeve te veres, pasi Thethi bllokohet prej bores nga fundi i nentorit deri ne maj dhe nuk ka nevoje per pastrim mbeturinash per 6-7 muaj me radhe.
Ne foto jane kosha mbeturinash te tejmbushur nga mbeturinat ne fshatin turistik Theth.
Kompania e kontraktuar nga Bashkia Shkoder nuk ka shkuar te pastroje koshat e mbeturinave qe pas zgjedhjeve te 30 qershorit…
Gati nje muaj plot qe Thethi nuk pastrohet nga mbetjet e bera pirg. Prandaj zoti Kryminister, minister i Turizmit apo kryetar i Bashkise Shkoder, merrni masa per te shpetuar produktin tuaj turistik qe i ka dale era, përpara se ambasadori Soreca te shkoj ne aktivitetin e financuar me taksat e BE-se ne datat 2-3-4 gusht ne Theth…

Foto nga Thethi

J.V/Dosja.al 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet artan hoxha edi rama plehrat në theth turizmi në theth artan hoxha edi rama plehrat në theth turizmi në theth

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve