LIVE UPDATES
Aktualitet

Guximi i shqiptarit, sfidon autoritetet britanike duke kthyer ish-gjykatën në shtëpi bari

Ilidion Brahaj, 20 vjeç, pa vendbanim të caktuar, u paraqit në Gjykatën Chester Crown të ​​mërkurën ku u deklarua fajtor për një akuzë për prodhimin e një droge të klasit B. 

11 Gusht 2022, 10:41 Nga d.a.
Guximi i shqiptarit, sfidon autoritetet britanike duke kthyer ish-gjykatën
Britani

BRITANI- Një shqiptar 20-vjeçar ka pranuar se po rriste kanabis në një fermë të madhe droge të gjetur brenda një ish-gjykate të magjistraturës.

Sipas mediave vendase, Ilidion Brahaj, 20 vjeç, pa vendbanim të caktuar, u paraqit në Gjykatën Chester Crown të ​​mërkurën ku u deklarua fajtor për një akuzë për prodhimin e një droge të klasit B. Akuza lidhen me zbulimin e një ferme kanabisi me më shumë se 1,000 bimë brenda ish Gjykatës së Magjistraturës Halton në Northway në Runcorn, dhe që përfshin një periudhë midis 1 shtatorit dhe 26 nëntor 2021.

Çështja ishte listuar përkohësisht për gjykim, megjithëse kjo ishte hera e parë që Brahaj u deklarua. Betsy Hindle, duke u mbrojtur, tha se kishte një bazë pranimi që nuk u kundërshtua nga prokuroria, megjithëse nuk u dhanë detaje. Oficerët nga policia e Cheshire ekzekutuan një urdhër në gjykatën me mothball, disa metra larg nga Stacioni i Policisë Runcorn në vendin fqinj të enjten, më 25 nëntor. Forca tha se rritja përfshinte 1,022 bimë kanabisi.

Në ditët pas kontrollit, pjesë të pajisjeve të rritjes, disa me gjethe kanabisi të thara, u shfaqën në skica jashtë ndërtesës së braktisur të gjykatës. Brahaj u paraqit për herë të parë në Gjykatën e Magjistraturës së Crewe të premten, më 26 nëntor dhe që atëherë ka mbetur në paraburgim.

Në Gjykatën Chester Crown të ​​mërkurën, Brahaj pranoi fajësinë dhe u rikthye në paraburgim për t'u dënuar muajin e ardhshëm pas përfundimit të një raporti para dënimit. Ai u ndihmua nga një përkthyes shqiptar për seancën dëgjimore, megjithëse avokatja e tij Hindle tha se anglishtja e tij ishte "e mirë".

ilidion brahaj arrestohet shqiptari ne britani

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës