LIVE UPDATES
Aktualitet

I ati plagosi inspektorin, vajza e Qani Muçës: Veliaj e detyroi të bënte vetëgjyqësi, na vratë për së gjalli

Vajza e Muçës kërkon që t’ia lirojnë babain që të merret me familjen e tij dhe sa fajtor për të gjithë ngjarjen sipas saj është kryebashkiaku Erion Veliaj.

13 Gusht 2022, 15:59 Nga F.M
I ati plagosi inspektorin, vajza e Qani Muçës: Veliaj e detyroi
Qani Muça

TIRANË- Vajza e Qani Muçës, 55-vjeçarit që plagosi me armë zjarri punonjësin e Inspektoriatit të Mbrojtjes së Territorit Ilirjan Gvaelli ka reaguar një ditë pas ngjarjes së rëndë. Në një prononcim për JOQ, vajza tregon se baba i saj nuk është kriminel, por ka mbrojtur shtëpinë e bërë me gjak dhe djersë. Ajo shprehet se familja ka sakrifkuar shumë për të ndërtuar shtëpinë që i shembën dje dhe se i ati nuk meriton të dënohet. Vajza e Muçës kërkon që t’ia lirojnë babain që të merret me familjen e tij dhe sa fajtor për të gjithë ngjarjen sipas saj është kryebashkiaku Erion Veliaj.

Reagimi i plotë:

Shtepia qe u shemb dje nga IMT eshte shtepi e ndertuar me gjak e djerse. Ato tulla qe ju i bete dje shkrumbe hi jane mundi i gjithe jetes se tim Ati. Per ate shtepi qe babai im qelloi me arme dje ka lene kockat e eshte robtuar. Vuajti gjithe jeten per ta ndertuar qe sot ta qaj pas hekurave se pushtetaret tane e detyrojne qytetarin te beje vetgjyqesi. Babai im nuk eshte kriminel, u be mburoje per pasurine e tij, aq kishte, me shpatullat e veta e me punen e ndershme aq mundi te beje. Dhe ju dje me ate shtepi i shembet familjen, i shembet shpirtin, i shembet te ardhmen, i shembet cdo shprese. Shtetit tone nuk i intereson, po une e di se per te ndertuar ate shtepi ne kurre nuk kemi beri pushime si familje, une isha shume e vogel kur rrezohesha neper shkalle me thaset me tallash, me tullat neper krahe per tu ndertuar ajo shtepi, na shkonte djersa curg te katerteve mua, vellait , babit dhe mamit. Cdo qindarke qe mblidhej e hidhnim per te rregulluar shtepine. E mbaj mend akoma kur babi diten rregullonte makina si mekanik e naten punonte taksi me nje batanije me vete priste te mbaronin njerezit dasmat e te fitonte ndonje lek me shume. Eh, per ate shtepi ne cdo fillim viti shkollor nuk blinim rroba se do kursenim, rralle here shkonim ne ekskursione. Aty lindem ,u rritem, sakrifikuam gjithcka , gjithe jeta jone ishte aty. Sot eshte vec nje rrenoje , e familja ime ngeli ne rruge pa asgje ne kembim e per me teper shtylla e familjes pretendohet te burgoset. E kemi shpirtin cope, jemi mpire nga kjo qe ndodhi po ta dini mire se Qani Muca nuk eshte kriminel, pushtetaret jane, ata qe shembin shtepite si te ishin kotec pulash dhe nxjerrin ne rruge familjet pa asnje qindarke. Denimin maksimal e meriton ti more Erion, qe na more ne qafe jo babai im! Neve dje na vrate per se gjalli Erion Veliaj! Babi im nuk meriton te denohet, po meriton te dali dhe te rimekembi familjen me cfare i ka ngelur se ka nje vajze te vogel per te rritur.

Ngjarja e rëndë ndodhi një ditë më parë. IMT-ja shembi shtëpoinë e Qani muçës dhe 55-vjeçari qëlloi me armë në drejtim të inspektorëve. Ilirjan Gavelli ndodhet në spital pas plagosjes, ndërsa Muça është vënë në pranga.

qani muc ilirjan gavelli

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës