LIVE UPDATES
Aktualitet

"Vrasjen e Sanajt u kujdesën që të mos dalin informacione"/ Hoxha: Atentati te Kodra e Diellit rrëzoi sigurinë në zonën më të sigurtë

Hoxha tha se atentati ndaj Sanajt te Kodra e Diellit, ka ndodhur në zonën më të sigurtë në Tiranë, ku ka prezencë të gardës dhe policisë, për shkak se aty banon Erion Veliaj, politikanë, biznesmenë, ish presidenti Meta dhe gazetarë. 

3 Nëntor 2022, 22:49 Nga I.A
"Vrasjen e Sanajt u kujdesën që të mos dalin
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha ka folur për atentatin te Kodra e Diellit, ku u vra Skerdilajd Sanaj, të cilin mediat i ngatërruan edhe emrin dhe e quajtën Briken Sanaj. I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, Hoxha tha se atentati ndaj Sanajt te Kodra e Diellit, ka ndodhur në zonën më të sigurtë në Tiranë, ku ka prezencë të gardës dhe policisë, për shkak se aty banon Erion Veliaj, politikanë, biznesmenë, ish presidenti Meta dhe gazetarë. 

"Skerdilajd Sanaj dhe jo Briken Sanaj sepse edhe emrin ia ngatërruan. Është kujdesur të mos rrjedhë informacion për këtë ngjarje. U tha se u godit një person që përdor emrin Anton Gjini, por nuk ka lidhje fare. Ky informacion u mbajt diskret ndaj medias. Është goditur një nga zonat më të sigurta në kryeqytet. Kur ndodhi shpërthimi përballë TEG, thamë se krimi po godet në zonat më të sigurta, afër resortit ku banojnë njerëzit më të rëndësishëm të këtij vendi. Te Kodra e Diellit nuk hyn dot, ka polici aty. Skerdilajdi është vrarë 30 metra nga shtëpia e Kryetarit të Bashkisë (Veliajt) dhe 50 metra nga shtëpia e ish presidentit, Ilir Meta. Ka shumë personazhe të politikës, biznesit, medias dhe të krimit, që banojnë atje.  Si ka mundësi, që vendi më i sigurtë, vajtën goditën brenda? Veliaj e shikon nga ballkoni aq afër e ka.

Kjo është një çështje në hetim, ende nuk ka një përgjigje. Ka gjetur një vend që nuk dukej, dukej vetëm tyta. Autori është treguar shumë i kujdesshëm.  Ka goditur, është larguar. Makina u dogj afër Kasharit. Nga ky moment nuk ka asnjë gjë. Sigurisht është atentat me kosto, që nuk e bën dot kushdo. Është atentat me kosto materiale. Qitësi tregoi se nuk ka qenë për herë të parë aty. Atje ka polici dhe gardë. Ai mund të godiste para se të hynte te Kodra e Diellit. Ai ka eleminuar objektivin, por ka rrëzuar sigurinë e vendit më të siguritë në Tiranë. Këtë vend e mbronte imazhi dhe emri. Nuk mbetet asnjë vend i sigurtë", tha Hoxha.

artan hoxha skerdilajd sanaj

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh