LIVE UPDATES
Aktualitet

“Është trafikant shqiptar”/ Miss Hungaria 2021 mashtrohet nga “biznesmeni”

Bukuroshja e Miss Universe Hungaria 2021 ka rrëfyer për Blikk atë që ndodhi një muaj më parë, e sesi i shpëtoi burrit të paraqitur si biznesmen, i cili tashmë po hetohet nga Interpoli.

18 Shtator 2022, 16:22 Nga k.m.
“Është trafikant shqiptar”/ Miss Hungaria 2021 mashtrohet
Jázmin Viktoria

HUNGARI- Histori dramatike! Ajo shkoi në Maqedoninë e Veriut për një punë modelingu, por pas disa ditësh, Viktória Jázmin kishte frikë për jetën e saj. Bukuroshja e Miss Universe Hungaria 2021 ka rrëfyer për Blikk atë që ndodhi një muaj më parë, e sesi i shpëtoi burrit të paraqitur si biznesmen, i cili tashmë po hetohet nga Interpoli.

"Më kërkuan të fotografohesha për një koleksion veshjesh, jo vetëm unë, gjithsej 12 modele morën kontratën. Ekipi ishte ndërkombëtar, ne diskutuam detajet në një grup të përbashkët. Më në fund, një muaj më parë, mbërrita në Maqedoninë e Veriut, në bregun e liqenit të Ohrit, afër kufirit shqiptar,"-tregon Jázmin Viktoria me nervozizëm.

Ambienti ishte i mrekullueshëm, njeriu që e quante veten Jimmy (emri është i ndryshuar për shkak të hetimeve) në fillim ishte i këndshëm, por vetëm pas pak ditësh situata u kthye në një makth për modelen.

“Është trafikant shqiptar”/ Miss Hungaria 2021 mashtrohet
Jimmy

"Me të mbërritur, stafi i hotelit më mori pasaportën dhe më pas kudo që shkoja, isha i shoqëruar nga dikush, ata monitoroheshin... Pas pak, klienti im donte të më përqafonte, më kërkoi t'i jepja një puthje, m'u afrua pak me dhunë, por unë nuk pranova,"-tregoi ajo. 

Por tmerri nuk mbaron me kaq.

"Ai papritmas u kthye nga unë dhe më tha: po të vrisja pikërisht këtu dhe të hidhja në liqen, askush nuk do ta dinte se ku shkove për 20 vjet. U tremba, por nuk e tregova, por piva dy gota verë. Pas kësaj nuk me kujtohet asgjë nga mbremja, ndoshta ka pasur diçka në pije sepse e humba vetëdijen. Shpresoj të mos ketë ndonjë ndonjë gjë..."

“Është trafikant shqiptar”/ Miss Hungaria 2021 mashtrohet
Jázmin Viktoria

Të nesërmen, vajza e re njoftoi të atin dhe vajzat në grupin e mesazheve se kishte diçka që nuk shkonte, derisa iku vetë nga hoteli.

"Lashë gjithçka në hotel dhe u largova. Familjarët më ndihmuan të kaloja dy netë në një vend të mbrojtur, derisa me koordinimin e autoriteteve, babai erdhi dhe më solli në shtëpi. Ishin 24 orë ferri. Kisha frikë se mos më gjenin. Nuk flija fare, kisha frikë të mbyllja sytë. Ndërkohë, një nga vajzat bëri një kallëzim në Francë dhe Interpoli filloi të hetonte,”- shtoi Jázmin, i cili pranoi se përveç se donte të tërhiqte vëmendjen për faktin se një gjë e tillë e tmerrshme mund t'i ndodhte edhe një modeleje më me përvojë. 

Por edhe pse është kthyer në shtëpi, tmerri nuk ka mbaruar për të.

“Që kur jam aktivizuar sërish në rrjetet sociale, ky njeri më ka gjetur dhe po më kërcënon dhe më shantazhon sepse ka regjistrime komprometuese për mua. Unë nuk guxoj të shkoj askund vetëm, po të shoh një person që i ngjan atij, pothuajse më ndalet zemra, kam shumë frikë. Unë informoj të paktën dy persona për çdo lëvizje timen, madje edhe një udhëtim të thjeshtë për blerje,"-e mbylli ajo rrëfimin e saj. Ndërsa shtoi se nuk  dëshiron të jetojë me frikë dhe beson se historia e saj do të ndihmojë edhe vajzat e tjera që kanë rënë pre e historive të ngjashme.

jázmin viktoria

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN