LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Gwyneth Paltrow pozon e zhveshur në ditëlindjen e saj të 50-të

Gwyneth Paltrow mbush 50 vjeç sot, më 27 shtator. Ylli i Hollivudit e cila me kalimin e kohës po përfshihet gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale, ka ndarë me ndjekësit e saj online një foto plot kuptim, me rastin e ditëlindjes së saj. 

27 Shtator 2022, 20:40 Nga s.s
FOTO/ Gwyneth Paltrow pozon e zhveshur në ditëlindjen e saj të
Gwyneth Paltrow

SHBA- Gwyneth Paltrow mbush 50 vjeç sot, më 27 shtator. Ylli i Hollivudit e cila me kalimin e kohës po përfshihet gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale, ka ndarë me ndjekësit e saj online një foto plot kuptim, me rastin e ditëlindjes së saj. Nëpërmjet profilit të saj në Instagram, aktorja fituese e Oskarit ka postuar një foto të sajën, përmes së cilës dëshiron të tregojë se po hyn në dekadën e “artë” të jetës së saj.

E zhveshur, Gwyneth Paltrow ka të gjithë trupin e saj të lyer me bojë ari e cila shihet e mbështetur në një kuti të bardhë, duke mbajtur kokën me dorë. Duke mbishkrimin e postimit të saj, ylli i "Shakespeare in Love thjesht shkroi numrin '50' dhe shtoi dy yje të artë. Që në minutat e para të postimit, fotoja e Paltrow-it të zhveshur dhe të artë mori dhjetëra mijëra pëlqime dhe komente me urime. “Ndjej të njëjtën dëshirë që kisha në të 30-at e mia”, tha ajo në një intervistë të fundit

FOTO/ Gwyneth Paltrow pozon e zhveshur në ditëlindjen e saj të
Gwyneth Paltrow

Pak para ditëlindjes së saj të 50-të, Gwyneth Paltrow vendosi të flasë hapur dhe të përfaqësojë të gjitha gratë që po i afrohen dekadës së pestë.

“Ndjej të njëjtën dëshirë që kisha në të 30-at e mia. Nuk e kam kuptimin e kohës që ka kaluar. Ka diçka tek unë që e bën jetën kaq të ëmbël dhe që nuk ndryshon fare", tha Gwyneth përmes faqes së internetit Goop.

Ajo vazhdoi duke thënë se pavarësisht se punon në një industri që promovon mirëqenien, jetëgjatësinë dhe energjinë, ajo është plotësisht e vetëdijshme për kalimin e kohës dhe e pranon realitetin.

“Edhe pse ndjek mirëqenien dhe jetëgjatësinë, duke u përpjekur të parandaloj konsumimin e trupit dhe dobësimin e muskujve, kam një mantra që më bën ta pranoj realitetin ashtu siç është. I pranoj plagët në lëkurën time, si dhe rrudhat e mia. Unë e pranoj trupin tim dhe heq dorë nga nevoja për të qenë perfekt. Unë sfidoj gravitetin, sfidoj logjikën, sfidoj gjithë njerëzimin. Më pranoj, pikërisht ashtu siç jam”, tha ajo.

Edhe nëse i ka shkuar në mendje se do të donte ta kthente kohën pas, ajo nuk është më e interesuar të rregullojë asgjë në jetën e saj. Vetëm për ta jetuar ashtu siç është.  “Nuk jam i sigurt se do të doja të kthehesha pas në kohë për të korrigjuar disa gabime. Gjithçka që bëra gjatë gjithë këtyre viteve ishte habia për gjëra të ndryshme, të cilat përfundimisht më bënë të kërkoja një version më të mirë të vetes”, tha ajo, raporton protothema.gr.

Që në moshë shumë të re, ajo ishte e interesuar të vendoste synime dhe kufij në jetën e saj. Tani, ajo thjesht dëshiron të ndihet e lirë të bëjë çfarë të dojë. “Do të doja një largim të vogël. Do të doja ta bëja ciklin tim më të shkurtër, të gatuaj më shpesh dhe të kuptoj më shumë nga gjërat e paqarta. Do të doja t'i zbuloja gjithnjë e më shumë burrit tim, edhe nëse kjo më tremb. Do të doja të këndoja më shumë, edhe nëse tani e bëj vetëm në dush. Do të doja t'i kërkoja falje kujtdo që ka pasur ndonjëherë një përvojë negative me mua", tha Gwyneth Paltrow.

Në mbyllje, ajo përmend se tani e tutje pushon së menduari për gabimet e saj dhe tani e tutje mëson të dojë si të mirën ashtu edhe të keqen e vetes. Ai dëshiron të evoluojë, të mësojë dhe të pranojë përparimin natyror të gjërave.

“Dua të më njoh 100%. Unë nuk jam perfekt, jam i padurueshëm, u bërtas shoferëve të tjerë, gënjej kur nuk dua të lëndoj dikë, por jam edhe qesharake dhe bujare. Unë jam i zgjuar dhe i guximshëm. Më pëlqen të kërkoj dhe kur dua, marrësi e kupton atë thellësisht. Unë jam të gjitha këto bashkë”, tha ajo.

gwyneth paltrow

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 27 Shtator 2022, 09:55

ALBtelecom & ONE drejt bashkimit

Robert Budafoki TIRANË- Investitori hungarez, 4iG, synon t’i japë Shqipërisë një rëndësi strategjike dhe ta bë...

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave