LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kujdesuni për sendet tuaja me vlerë! Planifikoni shpenzimet me mençuri, horoskopi ditor

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme, 2 gusht 2022

2 Gusht 2022, 06:57 Nga A.B

Kujdesuni për sendet tuaja me vlerë! Planifikoni shpenzimet me

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Stresi mund të rritet më tej. Ju duhet të grumbulloni paratë tuaja dhe të planifikoni shpenzimet tuaja me mençuri, përndryshe, do të duhet të pendoheni në ditët në vijim.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Nëse dëshironi të bëheni të fortë financiarisht, filloni të kurseni para. Mund të ndodhë një zhvillim i rëndësishëm në frontin tuaj personal, i cili do të sjellë lumturi për ju dhe gjithë familjen tuaj.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
Mund të vizitoni një vend fetar për paqe mendore. Ata që shpenzonin në mënyrë të panevojshme paratë e tyre, nga e martja duhet të kontrollojnë veprimet e tyre dhe të fillojnë të kursejnë.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Ushtroni rregullisht dhe mbani nën kontroll biomasën (peshën e trupit) për t’u ndjerë në formë dhe të mirë. Ju këshillojmë të investoni paratë tuaja të tepërta në pasuri të paluajtshme.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Do të kujtoni kujtimet e fëmijërisë, të cilat do t’ju mbajnë të angazhuar gjatë gjithë ditës. Në këtë proces mund t’i jepni vetes tension të papritur mendor. Përmirësimi i gjendjes tuaj ekonomike do t’ju lejojë të blini disa nga gjërat e rëndësishme që dëshironi të keni më shumë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Duhet të dilni për një shëtitje të gjatë për të përmirësuar shëndetin tuaj dhe për të shfrytëzuar kohën e lirë për veten tuaj. Kujdesuni për gjërat tuaja me vlerë si çanta dhe sende të tjera nëse jeni duke shkuar në një udhëtim, pasi artikujt ka shumë të ngjarë të vidhen.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Prania e Hënës te kjo shenjë do ju bëjë pesimistë dhe do shihni probleme kudo. Mund ta gjeni veten në shoqëri të gabuar që mund t’ju vërë në telashe. Kini kujdes me njerëzit përreth jush pasi çdokush mund t’ju dëmtojë për interesat e tij.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Një ditë do të jetë e mbushur me probleme në bollëk për ju. Për shkak të kësaj, do të zhvilloni ndryshime të humorit. Këshillohet të qëndroni të qetë dhe të fokusuar në punën tuaj. Mund të përballeni me ndonjë problem në vendin e punës.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Do të ndiheni të shkëputur nga bota e përkohshme. Do të ndjeni mungesë zelli dhe entuziazmi në çdo gjë. Mundohuni të gjeni arsyen. Mos u shqetësoni! Kjo është një fazë e përkohshme në jetë. Një ditë e mirë për transaksione me pasuri të paluajtshme dhe financiare

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Mund të përfshiheni në aktivitete që i konsideroni emocionuese dhe relaksuese. Mund të vijnë fitime financiare. Qëndrimi juaj ju bën personin më interesant në dhomë. Partneri juaj mund t’ju befasojë me anën e tij/saj të mrekullueshme.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Mund të kënaqeni me aktivitete sportive dhe evente në natyrë. Do të ishte e nevojshme të investoni me mençuri. Sjellja juaj fyese mund të lëndojë disa nga anëtarët e familjes tuaj dhe madje edhe miqtë e ngushtë. Mund të shqetësoheni nga shqetësimet emocionale.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Do të qëndroni me shëndet të mirë. Për të shmangur kufizimet financiare, duhet t’i përmbaheni buxhetit tuaj. Mund të ndiheni të gëzuar pranë fëmijëve. Manipulimet dhe negociatat e lehta mund t’ju sjellin fitim të papritur.

horoskopi ditor

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN