LIVE UPDATES
Bota

"Nuk mund të ndaloj së martuari, kam bërë 11 dasma me nëntë burra", habit 52-vjeçarja amerikane: I 12-ti më la

Monette, një stiliste nga SHBA, u shfaq në TLC's 'Addicted to Marriage', ku shpresonte të gjente një bashkëshort të 12-të dhe të fundit. Por fatkeqësisht nuk shkoi ashtu siç kishte planifikuar Monette.

2 Korrik 2022, 14:19 Nga d.a.
"Nuk mund të ndaloj së martuari, kam bërë 11 dasma me
Monette Dias

SHBA- Një grua ka mbetur e shkatërruar pasi martesa e saj e 12-të u prish. Monette Dias, 52 vjeç, nuk mund të ndalet së martuari, me shpresën për ta gjetur atë dhe për të pasur një fund përrallor.

Sipas The Sun, Monette, një stiliste nga SHBA, u shfaq në TLC's 'Addicted to Marriage', ku shpresonte të gjente një bashkëshort të 12-të dhe të fundit. Por fatkeqësisht nuk shkoi ashtu siç kishte planifikuar Monette.

Është vërtet e dhimbshme për mua të kem një tjetër dështim, veçanërisht në këtë marrëdhënie ku u përpoqa kaq shumë”.-tha ajo.

Ndërsa mamaja beqare i hapet motrës së saj për debatin e saj të fundit me të fejuarin e saj John, ajo zbulon se ndonjëherë mendon se ai bëhet aq keq sepse ai do që ajo të iki..

Motra e saj, Marcie, pranon se nuk ishte e shqetësuar kur motra e saj u martua dy ose tre herët e para. Por pasi u martua njëmbëdhjetë herë, ajo shqetësohet se motra e saj nuk do ta takojë kurrë personin e duhur. Nga ana tjetër, Marsie është martuar një herë dhe prej 38 vitesh është me partnerin e saj.

Pasi foli me motrën e saj, Monette vendosi të fliste me John për çështjet e tyre në mënyrë që t'i rregullonte gjërat, por nuk shkoi siç duhej. Biseda përshkallëzohet me John i cili tha se derisa të pajtohet me atë që ajo bën dhe rolin në marrëdhëniet e saj të dështuara, nuk do të ketë kurrë një marrëdhënie të mirë.

Që të dy mendojnë se si duan që marrëdhënia e tyre të ecë përpara dhe nuk mund ta shohin këtë çështje sy më sy dhe Monette nuk sheh zgjidhje tjetër veçse të largohet. Në vend që të vazhdojë të luftojë, Monette shkon të shohë nipërit e saj dhe bën një pushim.

Edhe pse Monette nuk është ende në humor për të shkuar drejt altarit me burrin numër dymbëdhjetë, ajo tha pas disa muajsh se mund të jetë gati.

"Unë do të vazhdoj të shpresoj që më në fund të kem një martesë të mirë," shton ajo.

monette dias shba

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE