LIVE UPDATES
Bota

Gjukanoviç sqaron foton me Vuçiç dhe ish-oficerin e inteligjencës palestineze

Gjukanoviç është shprehur se në atë kohë ka biseduar me Vuçiçin për çështje të ndryshme politike duke thënë se Vuçiç kishte disa pyetje në lidhje me zhvillimin ekonomik dhe një bashkëpunim në fushën e politikës së jashtme.

29 Korrik 2022, 17:21 Nga e.k
Gjukanoviç sqaron foton me Vuçiç dhe ish-oficerin e
Milo Gjukanoviç dhe Aleksandër Vuçiç

MONTENEGRO- Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, deklaroi se fotografia e tij në shoqërinë e presidentit aktual të Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe ish-oficerit të inteligjencës palestineze, Mohamed Dahlan, është bërë në shtëpinë e Vuçiçit, por ai nuk mund të thotë se në çfarë vit.

“Mendoj se presidenti Vuçiç sapo ishte transferuar në presidencë, më parë ishte në qeveri, nënkryetar dhe më pas president. Por ishte koha kur do të kishim rënë dakord të bisedonim…”,-ka thënë Gjukanoviç në një intervistë, pjesë të së cilës janë publikuar në uebsajtin e medias N1 dhe do të transmetohet të plotë në mbrëmje, shkruan agjensia e lajmeve Danas.

Gjukanoviç është shprehur se në atë kohë ka biseduar me Vuçiçin për çështje të ndryshme politike duke thënë se Vuçiç kishte disa pyetje në lidhje me zhvillimin ekonomik dhe një bashkëpunim në fushën e politikës së jashtme.

“Të paktën ka qenë çështja e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Malit të Zi, sepse atëherë ato marrëdhënie dukeshin të mira. Kishte disa pyetje në lidhje me zhvillimin ekonomik dhe politik dhe disa bashkëpunime në politikën e jashtme. Duke pasur parasysh mandatin tim të gjatë, kam pasur më shumë përvojë dhe bashkëpunim me vende të caktuara, me rajone të caktuara etj. Jam përpjekur të ndaj përvojën time me presidentin Vuçiç, duke llogaritur se kjo mund të jetë e mirë vetëm për Serbinë”, tha ai.

Sipas Gjukanoviçit, Dahlan atëherë ishte në Beograd dhe pasi kanë mbaruar bisedat mes tyre ai u është afruan dhe të tre kanë pirë diçka.

“Në një fazë, jo gjatë gjithë bisedës, por kur unë dhe presidenti Vuçiç i mbaruam temat tona, ai na u bashkua, pimë diçka…”, ka thënë Gjukanoviç.

Ish-ministri palestinez i Sigurisë Mohamed Dahlan, i cili dikur u akuzua për përvetësim të dhjetëra milionë dollarëve nga fondet shtetërore, ka nënshtetësi malazeze dhe serbe, dhe në vitin 2013 ai mori një urdhër nga presidenti i atëhershëm i Serbisë, Tomislav Nikolic, për forcimin e lidhjeve me Emiratet e Bashkuara Arabe

 

milo gjukanoviç aleksander vucic

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE