LIVE UPDATES
Politike

‘Firmosët për 1 teke raki’/Spaho-Bardhit:Çfarë borxhi i kemi Lulit?Eja me 11 dhjetor

30 Nëntor 2021, 11:30 Nga DOSJA
‘Firmosët për 1 teke raki’/Spaho-Bardhit:Çfarë

TIRANË– Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka reaguar pas letrës së Gazmend Bardhit për demokratët, në të cilën u bënte thirrje të mos gënjeheshin nga Sali Berisha. Me anë të një postimi të bërë në rrjetin social ‘Facebook’, Spaho i bën ftesë Bardhit që ti bashkohet Kuvendit të 11 dhjetorit, duke theksuar se Basha nuk mund të cojë PD në pushtet, pasi sipas tij nuk ka formim dhe kujton se di gjithçka kur në të vërtet nuk di asgjë.

Spaho shkruan se ndërkohë që Bardhi flet për demokratët e varfër drejtuesit e lartë të PD “kapardisen si modelet e Armanit”.

POSTIMI:

Nuk dua te bej debat me kolege, perfshire kolegun Gazmend Bardhi te cilin deri vone e kam mbeshtetur. Shume militante sot mund te me mallkojne per kete. Gazi si mund te mohosh qe nuk jane mbledhur firmat. Vetem ti mund ta besh kete. Verifikimi eshte shume i thjeshte: lista qe ke publikuar ti ne Korrik 2021 me ata qe kane firmosur sot. Me thjeshte, me transparente, me e sakte se kaq nuk ka. Gazi cfare pasurie kam vene une dhe plot si une, ku kemi abuzuar, cfare kemi vjedhur duke qene ne opozite jo vetem ne vitet e opozites por edhe kur qeverisi PD?

Gazi cfare borxhi i kemi Lulit? Na akuzojne se perse nuk kemi folur me pare? Kemi folur direkt me Lulin dhe ja kemi thene mendimet tona. Nuk e kemi kundershtuar ne publik sepse kemi menduar se ai do na coje ne fitore.Nuk na coi ne fitore Gazi, jo vetem kaq por bashke bete nje analize te ndyre per te goditur ata qe punuan dhe promovuar humbesit.Me shume se kaq, me nje plan te paramenduar, sulmuat si qen te eger Berishen.Perse afruat zgjedhjet per Kryetar te PD kur ne ju kundershtuam, perse analiza ishte e percipte, per te mbeshtetur disa dhe rrezuar te tjere, perse zgjodhet te gjithe drejtuesit e PD, perfshire kryesine dhe sekretaret ne kundershtim me statutin qe propozove ti Gazi?

Kush i ka lene pa pune dhe pa shprese demokratet per 8 vjet Gazi? Te gjitheve na dhemb zemra per ta. Ne e marrim nje rroge Gazi, edhe ti e merr. Luli merr shume e me shume sidomos kur ka zgjedhje.Lereni demagogjine, anetaret e PD nuk ju duan. Jeni kapur pas karrikes si ai athinasi qe mbronte vendin e tij ne betejen e Salamines. Ndryshimi eshte qe ju luftoni per karrige. Kur tju presin njerin krah ju do kapni karrigen me krahun tjeter, kur tju presin krahun e dyte do e mbertheni karrigen me dhembe. Pastaj vetem prerja e kokes ju ndan nga karrigja.Gazi ti flet per demokratet e varfer, pa buke, por a nuk te ben pershtypje drejtuesit e larte te PD qe kapardisen si modelet e Armanit?Shikoji Gazi zevendeset e Lulit si dalin ne publik? Me fal por nuk ju plas fare per popullin. Po talleni me njerezit GaziNuk mund te vazhdohet keshtu.Eja me ne ne 11 Dhjetor. Nuk luftojme per vehte, por per ata te mjere qe i kemi genjyer qe nga viti 2013 se do i sjellim ne pushtet.

Luli nuk i sjell dot ne pushtet, ska formim, ska ide, nuk pyet, nuk degjon, nuk do dhe nuk njeh partine, eshte mendjemadh, kujton qe di gjithshka kur nuk di asgje.Mjafon lufta qe hapi me liderin historik te PD per te kuptuar sa i ceket eshte. Nuk e beri nga padia por thjeshte per interesat e tija dhe problemet personale qe ka ne SHBA dhe qe te gjithe ne i dime.Gazi, te Premten mbahet foltorja ne Devoll, te ftoj te vish.Kur te degjosh demokratet e vertete do e kuptosh ne cfare qenefi je perfshire.Gazi hajde ne Devoll. Do shpetosh vehten.

Ditën e djeshme sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi sulmoi ish-deputetin e PD-së Gent Strazimiri, i cili e kritikoi se i ka konsideruar mbështetësit e Kuvendit të 11 dhjetorit “të shitur për një teke raki”. Nr.2 i PD-së u kundërpërgjigj në Facebook pa përmendur Gent Strazimirin, se kryedemokrati Lulzim Basha dhe vetë ai po sulmohen nga persona që kanë përfituar personalisht gjatë qeverisjes së PD-së, si dhe gjithashtu se kanë braktisur demokratët e vërtetë në varfëri dhe pa u zgjidhur shqetësimet.

(A.B)/Dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

politike politike edmond spaho gazment bardhi edmond spaho gazment bardhi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra