LIVE UPDATES
Bota

I dashuri i vrau djalin 8-vjeçar, nëna e lë kufomën për një vit në shtëpi

29 Tetor 2021, 13:12 Nga DOSJA
I dashuri i vrau djalin 8-vjeçar, nëna e lë kufomën

SHBA- Arrestohet nëna dhe i dashuri i saj për vrasjen e të birit 8-vjeçar që u gjend i dekompozuar pas një viti, në shtëpinë e tyre.
Nëna e 3 fëmijëve, të cilët u gjetën duke jetuar me kufomën e vëllait të tyre të vdekur në shtëpi dhe i dashuri i saj u arrestuan mbrëmjen e së martës në një bibliotekë publike ku po kërkonin artikuj lajmesh për veten e tyre.

Krimi u zbulua pasi djali 15-vjeçar telefonoi 911, për të raportuar se ata kishin jetuar me kufomën e vëllait të tyre në shtëpi. Sherifi i Qarkut Harris Ed Gonzalez tha se Gloria Williams, 35 vjeç, akuzohet për mosveprim dhe ngatërrim të provave të kufomës. I dashuri i saj, Brian Coulter, 31 vjeç, akuzohet për vrasje. Të dy mund të përballen me më shumë akuza, shtoi Gonzalez. Të martën, eksperti mjekësor tha se 8-vjeçari vdiq si pasojë e lëndimeve të shumta me forcë. Hetuesit besojnë se Coulter e rrahu djalin për vdekje dhe më pas ai dhe Williams u larguan, duke i lënë fëmijët të kujdeseshin për veten e tyre ndërsa trupi i vëllait të tyre u dekompozua.

ABC13 mësoi se çifti jetonte në një apartament vetëm 15 minuta larg në Westchase. Fqinjët i thanë ABC13 se 15-vjeçari mbështetej tek ata për ushqim. Erica Chapman ishte një nga banorët që vuri re se diçka nuk shkonte dhe ajo filloi t’i jepte ushqim atyre për gjashtë muaj me radhë.

“Nuk doja ta largoja duke i bërë pyetje, sepse e dija se po vdiste uria dhe kishte nevojë për ushqim”, tha Chapman.

Të tre djemtë u dërguan në spital, ku mjekët thanë se ishin të kequshqyer dhe me plagë. 7-vjeçari kishte fraktura në fytyrë dhe ka nevojë për operacion. Departamenti i Shërbimeve Familjare dhe Mbrojtëse të Teksasit po kërkon kujdestarinë urgjente të tre djemve.

(S.b/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota bota brian coulter ed gonzalez gloria william brian coulter ed gonzalez gloria william

Sondazh

Poll

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…