LIVE UPDATES
Insights

Ben Blushi takon tifozin holandez në Tiranë: S’ju fusim në Evropë po jeni me Murinjon

Ben Blushi rrëfen takimin me një tifoz holandez sot në Tiranë.

25 Maj 2022, 16:23 Nga DOSJA
Ben Blushi takon tifozin holandez në Tiranë: S’ju fusim në
Tifozi holandez

Rrëfimi i takimit me Ben Blushin: 

MARKU, TIFOZI HOLLANDEZ NË TIRANË

Luan Feynord me Romën, do dalim për foto, tha Albani
Dua ti bëj një foto trajnerit të Romës, Jose Murinjos, thashë unë
Ske ku e gjen Murinjon, tha Albani
E kanë varur te Universiteti mbi një vespa, thashë unë
E hoqën sot në mëngjes, tha Albani
Pse e hoqën Murinjon, e pyeta
Do jenë ankuar hollandezët, tha Albani, s’ju fusim në Evropë po të jeni me Murinjon
Duhet të ankohemi ne se tifozët hollandezë na kanë rrahur shumë policë dje, thashë unë
Kaluan para dyqanit tim, tha Albani
Si ishin, e pyeta
Me hunj në dorë, tha Albani
Të thyen gjë?
Ishin të rrethuar nga policia nuk na prekën, tha Albani
Po italianët, ku janë i ke parë?
Italianët janë te liqeni, tha Albani
Në qendër ka vetëm hollandezë, thashë unë, italianët e paskan dorëzuar sheshin Skënderbej
Italianët kanë frikë mos u bëhën pantallonat pis, tha Albani, hollandezët nuk pyesin
Shkojmë te pedonalja e Tiranës, aty ka shumë hollandezë të dehur, thashë unë
Ja ku janë, tha Albani,shife këtë me tatuazhe është tifoz i Feynordit
Si quhesh, e pyeta
Mark, tha hollandezi
Ca pune bën Mark?
Bëj instalime elektrike, tha Marku
Do fitoni sot?
Do fitojmë 3 me 1,tha Marku
Po kaluat pjesën e parë mund të fitoni, thashë unë
We are fighters, tha Marku
Hajde të të bëj një foto Mark,
Ku të rri, pyeti Marku
Te ky muri këtu, thashë unë
Ca është ky muri, pyeti Marku
Ky është muri i Ministrisë së Brendshme, thashë unë
Mos dalin policët na rrahin, tha Marku
Pse ju rrahën dje?
Dje shpëtuam por sot nuk i dihet, tha Marku
Varet kush fiton, thashë unë
Ne do fitojmë, tha Marku
Me siguri ju fitoni, i thashë
Pse vërtet, do fitojë Feynord, pyeti Albani
Fiton Roma 2 me 0, thashë unë
Po pse i the atij që fiton Feynordi, tha Albani
Sepse ndryshe nuk më linte ta fotografoja, thashë unë
Epo pa gënjyer nuk bëhesh fotograf, tha Albani

Sondazh

Poll

Insights 24 Maj 2022, 18:18 Fjola Graçi

SHËNIM: Pse vrasin Policët tanë?

Foto ilustruese TIRANE- Ludian Zaimi vetëm 25 vjeç ndodhet sot pas hekurave pasi vendosi që problemin personal që kishte me kole...

Insights 13 Maj 2022, 13:54 Ditmir Bushati

Çmimi i të ardhmes

Foto ilustruese Është e vështirë të besohet, por e pamundur të mohohet se rendi ndërkombëtar që mbajti pjes&eu...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave