LIVE UPDATES
Insights

'Në Shqipëri drejton Iluminati, ta dish nga do vdesësh...'/ Takimi i Ben Blushit me Frederik Ndocin

18 Maj 2022, 10:29 Nga Ben Blushi
'Në Shqipëri drejton Iluminati, ta dish nga do
Frederik Ndoci

FREDERIK NDOCI, DONALD TRUMP DHE ILUMINATI
Frederik Ndocin e gjeta në një kafe. Po fliste me gruan në skype.
Ja, më tha, kjo është gruaja ime e fundit,
Është e pesta, thashë unë
Është e fundit, tha Frederiku
E beson që je e fundit, pyeta gruan
Se merr njeri Rikun pas meje, tha gruaja
Pse të thotë Rik, pyeta Frederikun
Edhe Rri dhe Ik, tha Frederiku, dmth bëj çtë duash
Kur ke ardhur, i thashë
Kam 70 ditë në Tiranë, tha
Çbën këtu?
Po pres të më japin një dekoratë tha Riku, më thanë hajde urgjent
Po çështë kjo urgjencë 70 ditë, e pyeta
Procedurat, tha Riku, kam bërë një dosje të plotë ja shife
Nuk me duhet dosja, a ke bërë ndonjë këngë?
Kam bërë, tha Riku
Si quhet, i thashë
Kënga e Pijes,
Ma këndo, i thashë
Dikush pin për me kthye shnetin
Dikush pin se asht mësu
Dikush pin me çel bisedën
Dikush pak me e provu
Po ti për çfarë pi, e pyeta,
Unë pi për të çel bisedën, tha Riku
Sa këngë ke bërë gjithsej?
400, janë të orkestruara
Kush ka më shumë këngë se ty?
Askush, tha Riku, a e di ça më thoshte Robert Radoja?
Ma thuaj, i thashë
Berti më thoshte që kur të vdesësh do harrohesh shpejt sepse askush nuk i këndon dot këngët e tua pasi zëri yt është i pazëvendësueshëm.
Po ti je fetar, a beson te jeta pas vdekjes?
Besoj sigurisht, tha Riku
Po ty kush të ka krijuar prindërit apo Zoti?
Materien dmth trupin, ma kanë krijuar prindërit, kurse shpirtin ma ka dhënë Zoti, tha Riku
Ku jeton në Amerikë, e pyeta
Në Tampa Bay, tha Riku
Herën e fundit që jemi takuar jetoje në New Jork
New Jorku u bë i pajetueshëm nga covidi
Pse të zuri covidi, e pyeta
Covidi nuk egziston, tha Riku
Mua më kanë vdekur shokë nga covidi, thashë unë
Është sajesë e Iluminatit, tha Riku, më beso
Po pse e sajoi Iluminati covidin ça thua kështu, i thashë
Për të zvogëluar botën. Plani i tyre është që bota të ketë 600 milion banorë
Dmth do vdesin nja 8 miliard të tjerë po thua?
Po tha Riku, pas covidit do kontaminojnë ujin do shofësh çfarë do ndodhë
Po çfarë interesi ka Iluminati që vret njerëz, a nuk i duhet fuqi punëtore bizneseve të tyre?
Kanë shpikur robotët që zëvendësojnë njerëzit dhe nuk kanë pse paguajnë pensione dhe mbajnë miliarda me ushqime. Ata duan ti zhdukin të varfërit
Kush janë Iluminati, pyeta
Janë të majtët, Morgan, Rokfeler, Rothshild, këta janë ata që kërkojnë New Order
Unë nuk i besoj këto gjëra, i thashë, por ndoshta bota ka nevojë për një New Order, për një Reset
Ja dhe ti je si këta, tha Riku, dikur kam pasur besim te ty, bëre dhe një parti shumë të mirë pastaj shkove prapë me këta
Po si mund të besoj se covidi u sajua për të vrarë njerëz, i thashë
Po tha Riku, covidi shpërndahet me dron nga ajri
Ku janë këta dron, skam parë gjë?
Dalin natën, tha Riku, hedhin pluhur mbi qytete
Rik a ka njeri që frenon Iluminatin?
Vetëm një njeri mund ti frenojë, tha RIku
Kush, pyeta unë
Donald Trump, tha Riku
Trump i humbi zgjedhjet, thashë unë
Ja vodhën, 82 për qind e Amerikës votoi për të
Ça thua, i thashë, edhe ti beson që zgjedhjet në Amerikë vidhen?
Unë kam fakte tha Riku, unë jam Trump Team, ata ndryshuan fletët e votimit në shumicën e shteteve
E ti më thua pse e le partinë, kur i vjedhin votat Trumpit po mua si nuk mi vjedhin?
A e di kush ia vodhi votat Donaldit?
Kush, e pyeta
Vatikani, tha Riku
Rik, i thashë, je dhe katolik si mund të thuash që Vatikani vjedh vota
Po, sepse Papa është me Iluminatin dhe hakerat e Vatikanit vodhën votat në Amerikë, po ju këtu në Evropë nuk keni informacion.
Sipas teje fiton prapë Trump?
Qind për qind, tha Riku
E çfarë ndodh nëse fiton?
Do ketë luftë, tha Riku
Prapë luftë, e pyeta unë
Do jetë ndeshja finale mes Iluminatit dhe Templarëve, të majtët janë Iluminati, Trumpi përfaqëson Templarët.
Akoma me këto histori prej një mijë vitesh, ça thua kështu Rik
Është betejë e madhe, tha Riku, a e di që këta luftojnë për sekretet e Mbretit Solomon?
Çfarë sekretesh kishte Mbreti Solomon?
Solomoni kishte sekretin e pavdekësisë, tha Riku
Edhe ti beson që dikush e ka formulën e pavdekësisë?
Ore shif Soros nuk po vdes akoma, është kthyer në dinosaur
A je vaksinuar, e pyeta.
Unë jam antivax, tha Riku
Si mund të jesh kundër vaksinës, atë e provon shkenca, thashë unë
Ma jep numrin e vaksinës të të them nga çfarë sëmundje do vuash sepse bashkë me vaksinën të kanë futur sëmundje në trup.
Kur do ikësh në Amerikë, e pyeta
Këto ditë, tha Riku
Nuk do e presësh dekoratën e Presidentit?
Nuk e di a do ma japin, edhe këtu drejton Iluminati
Po çi duhemi ne Iluminatit, Shqipëria është shumë e vogël, thashë unë
A e ke parë flamurin tonë, tha Riku
Natyrisht që e kam parë,
Ato dy kokat e shqiponjës me gjuhë jashtë janë gjarpërinj, është simbol i Iluminatit
Po pse Iluminati e vuri simbolin e vet te flamuri jonë dhe nuk e vuri te flamuri italian apo francez, ça thua kështu, ai është simbol bizantin, thashë unë.
E ke gabim, tha Riku, edhe perandoria osmane ishte krijesë e Iluminatit
Do bëjmë ca fotografi, e pyeta
Bëjmë, tha Riku, por do nxjerrësh dy simbolet e mia
Kush janë simbolet e tua, e pyeta
Kryqi në vesh dhe kapelja në kokë, tha Riku, njëra më bën katolik tjetra gentleman
Do ti nxjerr, thashë unë
Mos harro të më çosh numrin e vaksinës të të them nga se do vdesësh, tha Riku
Nuk dua ta di, thashë unë
Mirë tha Riku, nëse ndonjëhërë bëhesh kurioz, më merr në telefon

Sondazh

Poll

Insights 13 Maj 2022, 13:54 Ditmir Bushati

Çmimi i të ardhmes

Foto ilustruese Është e vështirë të besohet, por e pamundur të mohohet se rendi ndërkombëtar që mbajti pjes&eu...

Insights 7 Maj 2022, 14:05

Nëse një ditë do të riktheheni në detyrë…

Letër e hapurIsh drejtueses së Prokurorisë së Tiranës, znj. Elisabeta ImerajE nderuar prokurore,Teksa ju dëgjoja në intervistën Tuaj, pas vendimmarries së KPA-ë...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave