LIVE UPDATES
Insights

'Vëllai e ka emrin Malboro King'/ Ben Blushi takon dy fëmijë në Cërrik, Selindjona dhe Akiljano

Ben Blushi tregon historinë e takimit me dy fëmijë.

12 Korrik 2022, 10:39 Nga Ben Blushi
'Vëllai e ka emrin Malboro King'/ Ben Blushi takon dy
Fotoja e takimit

SELINDJONA DHE AKILJANO NË KËRKIM TË KOHËS

Në Cërrik takova tre fëmijë. Vraponin për të kapur orën.
Si quhesh ti, e pyeta
Selindjona, tha vajza
Selindjona si ajo këngëtarja?
Nganjëhërë më thonë edhe Seli, tha Selindjona
Sa vjeç je Selindjona?
15 vjeç, tha Selindjona
Me kë jeton?
Me mamin, motrat e vëllain
Po babi?
Babi, ka vdekur, tha Selindjona
Si quhet vëllai?
Ky i vogli quhet Akiljano
Po i madhi?
Malboro King, ka dhe instagram
Po kjo është motra jote?
Kjo quhet Anxhelika por nuk dëgjon
Me se jetoni?
Ja lyp unë, tha Akiljano
Sa veta jeni në shtëpi?
5 motra dhe dy vëllezër
Çfarë bën gjithë ditën Akiljano?
Rri këtu te sheshi i qytetit
Të ngacmon njeri?
Disa herë më kanë rrahur, tha Akiljano
Pse të kanë rrahur?
Se kam një gocë
Si e ka emrin ajo goca?
Nuk ta them, tha Akiljano
Pse nuk ma thua, e pyeta
Se ti e nxjerr në facebook dhe më rreh Manueli
Kush është Manueli?
Vëllai i asaj gocës, tha Akiljano
Sa vjeç është ajo goca?
Nëntë vjeç, tha Akiljano
Mos ki merak se nuk i tregoj të dashurat e shokëve, thashë unë
Prapë nuk ta them, tha Akiljano
Mos ma thuaj, thashë unë
Po ti nga je, pyeti Akiljano
Nga Tirana, thashë unë
Jeton te Pesëmbëdhjetkatëshi?
Jo nuk jetoj aty, thashë unë
Aty ka ashensor, tha Akiljano, jeton motra ime
Çfarë bën motra jote të Pesëmbëdhjetëkatshi?
Ngjitet çdo ditë me burrin e vet
Tani do ngjitesh te ora të të bëj fotografi?
Prit, tha Akiljano
Çfarë ka, i thashë
Këto fletët nëpër mure ti i ke ngjitur?
Jo, thashë unë, unë nuk kam ngjitur asnjë fletë në muret e Cërrikut
Ja kjo fleta këtu, tha Akiljano
Ja ta lexojmë, thashë unë
Kampi veror, tha Akiljano
Nga data 13 deri në 16 Korrik, thashë unë
Falas, tha Akiljano
Ou sa mirë, thashë unë
Çdo ditë nga ora 8 deri në 12, tha Akiljano
Ku mbahet kampi veror, e pyeta
Ja ta shof, tha Akiljano
Lexoje, thashë unë
Adresa, Kisha Ortodokse Cërrik, tha Akiljano
Do shkosh?
Është falas, tha Akiljano
Tani do bëjmë fotografi te ora, thashë unë
Bëjmë, tha Akiljano, po si thua të shkoj në kamp?
Unë them të shkosh, thashë unë
Në çfarë ore të shkoj?
Shko herët, thashë unë
Po shkova në 12 a ka më ushqim, pyeti Akiljano
Ushqim ka në çdo kohë po nuk ka më goca, thashë unë
Atëherë po shkoj që në 8 e gjysëm, tha Akiljano
Sa vjeç je Akiljano?
Në 24 Korrik mbush 10 vjeç, tha Akiljano
Do vi për ditëlindjen tënde, thashë unë
Po nuk më solle peshqesh mos hajde, tha Akiljano

ben blushi

Sondazh

Poll

Insights 11 Korrik 2022, 12:33 k.m.

Çfarë po ndodh në Kaliningrad?

Foto ilustruese Moska gjendet në mesin e një konflikti tjetër në Evropën Lindore, teksa Lituania vendosi të ndalojë disa...

Insights 6 Korrik 2022, 10:59 Klodian Tomorri

Ëndrra me 6 miliardë euro në Shpirag

Edi Rama, kryeminister Shelli ka bere zbulim te madh nafte ne Shpirag. Por e mbajti lajmin sekret duke ja treguar vetem kryeministrit hollandez. Edhe ky e ...

Insights 4 Korrik 2022, 12:25 Ylli Manjani

Është Edvini, jo Ervini problemi!

Ervin Salianji është deputet, njeri politik dmth, për të cilin mund të bësh lloj lloj gjykimi politik. Secili e bën sipas p...

Insights 3 Korrik 2022, 11:53 Lutfi Dervishi

Të flutrosh…me këngë në gojë!

Lutfi Dervishi Kënga e djeshme e kënduar në tunelin e Skërficës do të mbahet mend gjatë. Një pjesë vlerës...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra