LIVE UPDATES
Politike

Plas sherri në KAS! “Je më i vogli dhe më cubi këtu”, Rusmajli kërkon t’i mbyllë mikrofonin Logut, përfaqësuesi i

20 Maj 2021, 15:15 Nga DOSJA
Plas sherri në KAS! “Je më i vogli dhe më cubi

TIRANË– Përplasje në KAS. Përfaqësuesi i Partisë Demokratike Marash Logu ka kërkuar pamjet filmike për një votë që sipas tyre është e identifikueshme. Në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme, Logu ngriti zërin dhe kërkoi pamjet.

Ai u kundërshtua nga Ilir Rusmajli, i cili madje shtoi se Logu është më i riu në moshë por që tregon njësjellje prej cubi. Rusmajli kërkoi madje dhe që t’i mbyllej mokrofoni Logut, gjë që u kundërshtua nga ky i fundit.


Pjesë nga debati:

Marash Logu: Është një votë…zoti Rusmajli

Ilir Rusmajli: Ju kërkoj edhe njëherë të ruani etikën…

Marash Logu:Tani edhe njëherë sepse ju po ju drejtohem, ka një fletë që është e identifikueshme sepse përmendet rruga “Juli”

Ilir Rusmajli: E kuptuam të gjithë, u mor vendim me shumicë votash

Marash Logu:Po ne duam pamjet sepse na duhen për Kolegjin Zgjedhor.

Ilir Rusmajli: Formuloni kërkesën në përputhje me manualin.

Marash Logu:Ja e themi në seancë, kërkesa jonë është të marrim pamjet filike

Ilir Rusmajli: Kërkesa juaj do bazë ligjore

Marash Logu:Gjejeni ju bazën ligjore

Ilir Rusmajli: Mbyllja pak

Marash Logu:Ta mbylli ty morë zotëri, pse mua

Ilir Rusmajli: Po flet një anëtar i komisionit dhe nuk ke respekt. Je më i vogli këtu dhe ccuditërisht me një sjellje prej cubi. Çdo kërkesë do plotësohe, hap manuelin dhe gjej bazën ligjore.

LAJM KRYESOR:Hapja e kutive/ Ndahet mandati për 77 vota, KAS pranon kërkesën e LSI, vendos: Rinumërim të 114 kutive në Berat, por vetëm për partinë! PD kërkon paligjshmëri për Vlorën, rrëzohet kërkesa

(f.m/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

politike politike ilir rusmajli kas 20 maj 2021 marash logu ilir rusmajli kas 20 maj 2021 marash logu

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive