LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/ Anëtarësimet 'molla e sherrit'! Arrestohet autori

• Anëtarësimet e reja mësohet të kenë qenë dhe shkaku i konfliktit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në selinë e Partisë Demokratike në Kurbin. • Van Rica, anëtar i PD ka kërkuar që në listat e votuese që do të marrin pjesë në primare të shtohen edhe disa sipmatizantë të tjerë në mënyrë që të kishin mundësi të jepnin votën e tyre. • Kjo ka hasur në kundërshtinë e nënkryetarit të degës Kastriot Markut, i cili është shprehur se kjo nuk mund të bëhet pasi afati ka përfunduar. • Konflikti verbal brenda pak minutash degjeneroi në përdorimin e armës nga Rica, i cili ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. • Pas ngjarjhes ai ëstë larguiar menjëherë. • Arratia ka zgjatur pak pasi mësohet se mëngjesin e sotëmai është vënë në prangat e bluve të Kurbinit. •  Mbi të rëndojnë akuzat e 'armëmbajtjes pa leje', 'kanosjes' dhe 'prishjes së qertësisë publike'.

3 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/ Rica ishe punonjës i Policisë private! Prej vitesh anëtar i degës

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/
Van Rica

KURBIN- Autori i të shtënave me armë ditën e djeshme në selinë e Partisë Demokratike pas një konflikti me nënkryetarin e degës Kastriot Marku, Van Rica është vënë në prangat e policisë ditën e sotme nga Policia pas arratisë që zgjati më pak se 24 orë. Rica nuk është një emër i panjohur në radhët e Partisë Demokratike të Kurbinit, ai prej vitesh është anëtar i kësaj dege dhe aderon në strukturat e partisë. 

Mësohet se Rica punonte në një polici private në qytet dhe se arma e përdorur në ngjarjen e mbremshme të jetë ajo e shërbimit. Sipas Policisë ajo është gjetur në vendin e ngjarjes bashke me gëzhojat pas largimit të Ricës. Anëtarësimet e rej abesohet të kenë qenë dhe 'molla e sherrit' mes Markut e Ricës në një kohë ku na ndajnë vetëm pesë ditë nga mbajtja e primareve në PD. 

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 17:30 në degën e Partisë Demokratike në Kurbin. Pas një konflikti verbal mes Katriot Markut me detyrë nënkryetar i degës dhe Van Ricës për shtimin e disa simpatizantëve që do të votonin në primare më datë 4 dhejtor ky i fundit ka nxjerrë armën e zjarrit tip pistoletë dhe ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur të plagosur. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar disa gëzhoja si dhe armën e zjarrit. Rica u arrestua ditën e sotme nga blutë e Kurbinit pas kërkimeve intensive gjatë mbrëmjes së djeshme.

2 MUAJ ME PARE

Qëlloi me armë në takimin e PD në Laç, arrestohet autori

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/
Van Rica

KURBIN- Është arrestuar ditën e sotme 53-vjeçari Van Rica, i cili një ditë më parë qëlloi me armë zjarri në selinë e Partisë Demokratike dega Kurbin pas një sherri që pati me nenkryetarin e degës Kastriot Marku. Konflikti ndodhi për shkak të anëtarësimeve të reja në PD që Rica kishte kërkuar të bënte me qëllim që ata të votonin ne procesin e primareve. 

Ai u shpall në kërkim mbrëmjen e djeshme nga blutë e Kurbinit. Arratia për Ricën ka zgjatur pak pasi ditën e sotme u vu në pranga. Ende nuk ka informacion zyrtar nga Policia e Kurbinit. 

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 17:30 në degën e Partisë Demokratike në Kurbin. Pas një konflikti verbal mes Katriot Markut me detyrë nënkryetar i degës dhe Van Ricës për shtimin e disa simpatizantëve që do të votonin në primare më datë 4 dhejtor ky i fundit ka nxjerrë armën e zjarrit tip pistoletë dhe ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur të plagosur. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar disa gëzhoja si dhe armën e zjarrit. Rica u arrestua ditën e sotme nga blutë e Kurbinit pas kërkimeve intensive gjatë mbrëmjes së djeshme.

2 MUAJ ME PARE

Anëtarësimet e reja 'molla e sherrit' në PD-në e Kurbinit! Rica kërkoi të shtonte votues për primaret, Marku e kundërshtoi

Të shtënat me armë në PD-në e Kurbinit/
Kastriot Marku dhe Van Rica

KURBIN- Regjistrimi i disa simpatizantëve që do të merrnin pjesë në procesin e votimit në primare mësohet të ketë qenë shkaku i konfliktit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në degën e Partisë Demokratike Kurbin. Bëhet me dije se Van Rica ka kërkuar anëtarësimin e disa simpatizantëve të PD-së por kjo ka hasur në kundërshtimin e nënkryetarit të Partisë Demokratike Kurbin Kastriot Marku. Këtu ka nisur dhe debati verbal që më pas degjeneroi me përdorimin e armës nga Rica por që fatmirësisht pa të plagosur. 

Pas debatit Rioca ka qëlluar me armë zjarri në koridopret e selisë dhe më pas është larguar menjëherë. Rica është shpallur në kërkim nga blutë e Kurbinit ndërkohë mësohet se ishte punonjës i Policisë Private. Policia e Kurbinit është vënë në ndjekje të tij. Ndërkohë mbi Ricën rëndon akuza e 'armqëmbajtjes pa leje', 'kanosja' dhe 'prishja e qetësisë publike'.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 17:30 në degën e Partisë Demokratike në Kurbin. Pas një konflikti verbal mes Katriot Markut me detyrë nënkryetar i degës dhe Van Ricës për shtimin e disa simpatizantëve që do të votonin në primare më datë 4 dhejtor ky i fundit ka nxjerrë armën e zjarrit tip pistoletë dhe ka qëlluar në ajër në koridoret e selisë. Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur të plagosur. Në vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar disa gëzhoja si dhe armën e zjarrit. Rica u arrestua ditën e sotme nga blutë e Kurbinit pas kërkimeve intensive gjatë mbrëmjes së djeshme.

te shtena me arme ne kurbin van rica kastriot marku

Sondazh

Poll

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare