LIVE UPDATES
Politike

U përjashtua nga Primaret, Daçi: Historia përsëritet, Zot fali se s’dinë çfarë bëjnë

Ish-kandidati thotë se demokratët e duan vendin e tyre dhe shpreson se një ditë gjithçka do të ndryshojë.

3 Dhjetor 2022, 22:34 Nga F.M
U përjashtua nga Primaret, Daçi: Historia përsëritet, Zot
Alfred Daçi

TIRANË- Alfred Daçi, i cili u përjashtua nga gara e Primareve pas të shtënave që shoqëruan mbledhjen në selinë blu të Kurbinit nuk e konsideron të drejtë këtë vendim. Në një postim në rrjetet sociale, Daçi shkruan se kjo është një histori që përsëritet, skualifikimi sipas tij, qëndron pavarësisht kalimit të viteve dhe nxjerr në pah paaftësinë e insittucioneve që e konsiderojnë veten demokratike. Ish-kandidati thotë se demokratët e duan vendin e tyre dhe shpreson se një ditë gjithçka do të ndryshojë.

Postimi:

Skualifikim nga gara...!!! 1945 - 2022 Historia perseritet ...  Vitet ecin por kriza aktuale nxjerr ne pah paaftesine dhe papjekurine e institucioneve tona “Demokratike" Ne cdo negociate , njeriu qe punon ndershem eshte i destinuar te perballoje pjesen me te erret , ndersa keqberja dhe mosbesimi ne fund shenojne PIKE . Kush ushtron dinakerine per te mire apo per te keq , ne fakt fsheh mungesen e aftesive per te arritur qellimet e tij duke mos respektuar te tjeret .  Ju mbetem mirënjohes te gjitheve atyre qe besuan tek une dhe vlerat e mia , qe besuan tek Demokracia e vertete . Besoj bindshem qe nje dite Demokracia do triumfoje por jo me dinakerine qe karakterizon nje pjese te madhe te atyre qe mendojne se jane Demokrate te vertete . Demokratet e vertete e duan vendin e tyre dhe nuk me mbetet vecse te them “ Zot fali se nuk dine cfare bejne”. Une nuk humbas kurre, ose mesoj ose fitoj !

Përplasja me armë zjarri në Kurbin u ka kushtuar dy kandidatëve për Primaret. Alfred Daçi dhe Edmond Shkoza janë përjashtuar nga procesi. Për anëtarin Vani Rica, është caktuar një masë dislinore, edhe pse ai ishte personi që qëlloi në ajër disa ditë më parë. Shkak për sherrin që u përshkallëzua në përplasje me armë zjarri është bërë kërkesa për anëtarësime të reja të simpatizantëve me qëllim që të merrnin pjesë në votimin për kandidatët që do të mbahen nesër.

alfred daçi

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS