LIVE UPDATES
Politike

U shemb "Prestige Resort", flet për herë të parë Irfan Hysenbelliu: Unë edhe fëmijëve të mi u them që të ikin nga ky vend

Hysenbelliu pranoi se ka patur marrëdhënie të afërta me qeverinë por se tani nuk ka më shpresë për vendin ndaj edhe u shpreh se u kishte bërë thirrje fëmijëve të tij, që të largohen nga vendi.

4 Dhjetor 2022, 15:22 Nga k.m.
U shemb "Prestige Resort", flet për herë të parë
Irfan Hysenbelliu

TIRANË- Paraditen e sotme ka hedhur në erë hotelin "Prestige", në pronësi të Irfan Hysenbelliut. Në fjalën e tij, live në televizionin e tij, Irfan Hysenbelliu u shpreh se ngjarja e sotme është një goditje ndaj tij dhe biznesit në vend. Hysenbelliu pranoi se ka patur marrëdhënie të afërta me qeverinë por se tani nuk ka më shpresë për vendin ndaj edhe u shpreh se u kishte bërë thirrje fëmijëve të tij, që të largohen nga vendi. E po ashtu, theksoi se kishte hapur degën "NEWS 24" në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

"U proncova tani se nuk doja të ndërhyja më parë. është hakmarrje. Nuk mendoj që kryeministri i një vendi mund të bëjë një gjë të tillë. Fëmijët e mi u shkolluan në Londër dhe i riktheva këtu për të dhënë një shembull. Nuk kam folur për shkak se nuk doja. Unë kam provuar edhe '97. Kjo tregon pse ka emigrim pa masë. Fëmijët shkojnë në Angli. Thonë fëmijët atje më mirë në burg sesa të rrinë në vendin tonë. Unë do vazhdoj që të punoj këtu. Kam marrë një vendim për të investuar këtu. Unë edhe fëmijëve të mi u them që të ikin nga ky vend, se me njerëz të tillë nuk dërgohet vendi para. Kjo nuk ka ndodhur as në kohën e Enver Hoxhës. Më vjen keq për vartësit e tij. Më vjen keq për Dallandyshe Bicin që më merrte në telefon shpesh, tani s'ma hap. Rama më jepte ide dhe më zgjidhte arkitektin. Bashkia e Kavajës merrte taksa, Tatimet merrnin tatime. Paguajmë 100% rroga. Familja ime është e prekur nga këto pamje. Nuk e kam parë se nuk u besoja syve për atë që shihja. E hapa atje degën e Neës24, atje do të jem me njerëz që nesër kërkojnë drejtësi, kanë fuqi. I kërkoj ndjesë Taulant Ballës, se ata njerëz ishin të irrituar se humbasin bukën e gojës. Balluku e di shumë mirë sa herë takohej tek unë sa herë i ikte pushteti. Po bëjnë përpjekje për të gjetur shkelje ligjore. E mora birrën Tirana dhe të gjithë thoshin evazion...që ditën që kam shkuar unë nuk ka evazion. Nuk ka atje ku shkoj unë. Në kohë epidemie nuk na dha asnjë ndihmë. Ndodhi zjarri. Prapë i kam mbajtur në punë puntorët. Akcizën e ka dyfishuar vetëm për mua. Unë nuk do falimentoj se jam shumë i zoti. Kur Edi Ramën e ka rrahën iku në Paris, t'ja dijë për nder Fatos Nanos dhe Ilir Metës. Tani ka marrë pushtet, por është fundi i tij. Mendoj se qytetarët do zgjohen,"-tha Irfan Hysenbelliu. 

irfan hysenbelliu shembjet ne prestige resort

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive