LIVE UPDATES
Sport

Detaje të reja të agresionit... Psikologët e Barçës kujdesen për familjen Aubameyang, tashmë e zhvendosur në një hotel...

E përditshmja ‘El País’ zbuloi se futbollisti, i cili ishte me gruan dhe fëmijët e tij në shtëpi, u detyrua të hapte një kasafortë ku ruheshin bizhuteritë, të cilat u vodhën, ndërsa çifti u kërcënua me armë zjarri dhe shufra hekuri.

30 Gusht 2022, 16:33 Nga DOSJA

Detaje të reja të agresionit... Psikologët e Barçës

SPANJE - Ajo që ndodhi me Pierre-Emerick Aubameyang në orët e para të së hënës do të ngulitet përgjithmonë në kujtesën e sulmuesit të Barcelonës, i cili pa një grup prej katër burrash me kapuç të hyjnë në shtëpinë e tij në Castelldefels, ​​në një grabitje në të cilën, lojtari 33-vjeçar i kombëtares gaboneze, u sulmua ndonëse pa lëndime të rënda.

Barcelona vuri menjëherë psikologët e klubit në dispozicion të familjes së lojtarit, duke i kushtuar më shumë vëmendje fëmijëve të tyre, 11 dhe 6 vjeç. Edhe presidenti i klubit Joan Laporta ka vizituar sulmuesin dhe familjen e tij në hotelin, ku ndërkohë kanë vendosur të qëndrojnë.

E përditshmja ‘El País’ zbuloi se Aubameyang, i cili ishte me gruan dhe fëmijët e tij në shtëpi, u detyrua të hapte një kasafortë ku ruheshin bizhuteritë, të cilat u vodhën, ndërsa çifti u kërcënua me armë zjarri dhe shufra hekuri. Burime policore bëjnë të ditur se grupi i kriminelëve është arratisur me një makinë tip Audi A3 të bardhë.

Më shumë detaje të grabitjes u raportuan nga radio ‘RAC1’, e cila zbuloi se grupi me kapuç, e mbajti çiftin të shtrirë në dysheme për një orë. Lojtari është rrahur me shufër hekuri në mjekër dhe gruaja është goditur në kokë, të dy pa lëndime të rënda. ’TV3’ katalanas shtoi. se kjo ishte hera e dytë këtë verë që Aubameyang e kishte parë shtëpinë të pushtohej me qëllimin për të vjedhur, edhe pse në rastin e parë, disa javë më parë, askush nga familja nuk ishte i pranishëm.

Detaje të reja të agresionit... Psikologët e Barçës

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 27 mars

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha