LIVE UPDATES

liberta spahiu

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“Jam tip shpellare që rri mbyllur me shokët e mi”, Liberta Spahiu flet nga karantina: U çmenda duke bërë video - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Jam tip shpellare që rri mbyllur me shokët e mi”, Liberta Spahiu flet nga karantina: U çmenda duke bërë video

8 Prill 2020, 20:23 Nga DOSJA
“Jam tip shpellare që rri mbyllur me shokët e mi”, Liberta

TIRANË– Prezantuesja e njohur Liberta Spahiu ka treguar se nuk i bën aspak përshtypje që është e izoluar në shtëpi. Në një lidhje me Skype në emisionin “Rudina”, Spahiu tha se po mundohet sadopak ta kalojë kohën duke bërë gjëra të ndryshme, duke realizuar edhe video në aplikacionin TIK-TOK.

Unë sot vendosa për dallimet nga figurat e tjera publike, që kur po lidhen me lidhje direkte kanë libra mbrapa, unë vendosa të kisha veshje mbrapa, këndin e librave e lashë për një tjetër lidhje. Në fakt këto ditë po i kaloj si shumica prej nesh, që qëndrojnë të izoluar në shtëpi. Po mundohem sadopak që vetes t’ja largoj atë kohën që mos bëhemi bajat, duke bërë video të ndryshme me rroba ose me këtë aplikacionin që ka marrë dhenë gjithandej, TIK TOK. U mbyta duke kërcyer me Tik Tok. Në fillim m’u duk sikur ishte një gjë shumë e thjeshtë, por është goxha e vështirë sepse për të realizuar një vallëzim, siç janë trendet nëpër botë duhet shumë punë,”– tha Spahiu.

Spahiu shtoi më tej se edhe në ditë normale, nuk preferon të dalë shpesh. Është tip që i pëlqen të rrijë mbyllur ose të dalë me miqtë e saj të ngushtë në lagjen ku jeton.

“Sa i përket pjesës që jemi të izoluar dhe nuk kemi mundësi të dalim shpesh, unë nuk jam personi që dal shpesh edhe kur nuk ka qenë situatë e tillë. Jam një tip shpellare që rri mbyllur ose rri me shokët dhe  miqtë e mi të ngushtë këtu në lagjen ku këtu jetoj. Për sa i përket veshjeve shyqyr që kemi Instagramin dhe Facebookun, edhe pse shumica e fytyrave publike dhe vajzave që merrem me televizion krejt çfarë bëjnë janë veshjet e reja që i blejnë dhe që i veshin, shumica e rasteve ndodh që i veshin për në Instagram. Nuk është se ne kemi ndonjë eveniment, ose diçka që ndodh shumë shpesh në Kosovë dhe në Shqipëri që të kesh mundësi të vishesh çdo javë ose çdo dy javë,”– shtoi prezantuesja më tej.

Ndërkohë, numri i të infektuarve në Kosovë ka shkuar në 170 dhe deri më tani kanë humbur jetën 5 persona. Viktima e fundit është shëruar pak orë më parë, ku ka humbur jetën një 56-vjeçar, i cili vuante edhe nga sëmundje të tjera.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz koronavirusi ne kosove kosove liberta spahiu koronavirusi ne kosove kosove liberta spahiu

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 8 Prill 2020, 13:00

SERBI– Edhe pasi u masakruan nga mediat serbe, pas gjesteve në mbështetje të Kosovës, Missi serb Irina Jovanka nuk ndalet! Në postimin e radhës në rrjete social...

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq