LIVE UPDATES

liman morina

Politike 29 Janar 2020, 11:24

Has- Liman Morina, kreu i Bashkisë së Hasit ka reaguar ndaj Gazmend Bardhit pas akuzës se ai ishte kapur me zë dhe fugurë duke blerë vota. Morina ka deklaruar s...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“I ke lekët në frigorifer”/ Luan Morina, prefekti i PS-së shpëton nga akuzat për blerje votash, gjyqtarja që & - Politike
LIVE UPDATES
Politike

“I ke lekët në frigorifer”/ Luan Morina, prefekti i PS-së shpëton nga akuzat për blerje votash, gjyqtarja që &

29 Janar 2020, 15:30 Nga DOSJA
“I ke lekët në frigorifer”/ Luan Morina, prefekti i

KUKËS– Prokuroria dhe Gjykata në Kukës kanë hequr një hetim për Liman Morina, prefektin e Kukësit për dyshimin e përfshirjes në blerjen e votave në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2017. Në qershor 2017, një qytetar raportoi se Morina i kishte dhënë 30,000 lekë (250 €) nëse ai dhe gjashtë anëtarët e familjes së tij kishin votuar për Partinë Socialiste. Qytetari siguroi regjistrime audio të një bisede midis tij dhe Morinës në lidhje me “pagimin e votave”.

Megjithë këtë provë shkatërruese, Prokuroria e Kukësit tha se në fakt nuk kishte prova dhe gjykata e mbështeti këtë dhe e pushoi çështjen. Çështja u kryesua nga gjyqtarja Alma Ahmeti e cila është gruaja e Shefit të Policisë Rrugore në Tiranë. Ajo vendosi të rrëzojë akuzat, megjithë regjistrimet audio që u paraqitën.

Qytetari që bëri akuzat tha se Morina, përmes një pale të tretë kishte kërkuar numrin e babait të tij. Pala e tretë më pas i dha numrin e Morinës dhe ai i telefonoi atij që ta pyeste pse po dëshironte të fliste me babanë e tij. Gjatë bisedës, pretendohet se Morina i kërkoi të takohej në një lokal lokal. Në këtë takim, qytetari u shpreh se Morina pyeti se sa votues kishte në familjen e tij, të cilit iu përgjigj gjashtë. Morina më pas i tha “ti i ke në frigorifer, merre dhe votoje për Partinë Socialiste Nr.2”. Kur qytetari shkoi në frigorifer, ai gjeti gjashtë sasi prej 5,000 lekësh, në total 30,000 lekë. Ai mori paratë dhe më pas shkoi në komisariat për të bërë një raport.

Qytetari gjithashtu dorëzoi një regjistrim audio në polici të cilën e kishte regjistruar në telefonin e tij gjatë bisedës. Vendimi i gjykatës deklaroi se regjistrimi audio nuk ishte provë e mjaftueshme pasi nuk mund të dëgjohej qartë dhe transkriptohej. Morina pranoi se ai tha “shkoni në frigorifer dhe merrni ato”, por pretendon se po fliste me kamerierin dhe i kërkoi që të merrte çelësat e makinës së tij.

Marrë nga Exit.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike alma ahmeti blerja votash luan morina alma ahmeti blerja votash luan morina

Sondazh

Poll

Politike 29 Janar 2020, 11:24

Has- Liman Morina, kreu i Bashkisë së Hasit ka reaguar ndaj Gazmend Bardhit pas akuzës se ai ishte kapur me zë dhe fugurë duke blerë vota. Morina ka deklaruar s...

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës