LIVE UPDATES
Aktualitet

Artan Hoxha: Ervis Martinaj kishte luanin e lojërave të fatit! E shoqëronte anëtari i skuadrës 'Elite'

Hoxha tha se njeriu më i kërkuar në vend mbrohej nga ata që e kërkonin duke iu referuar skuadrës "Elite" të formuar me urdhër të ish-ministrit, Sandër Lleshaj.

29 Gusht 2022, 15:32 Nga F.M
Artan Hoxha: Ervis Martinaj kishte luanin e lojërave të fatit! E
Artan Hocha

TIRANË- Gazetari, Artan Hoxha ka folur ditën e sotme në lidhje me fatin enigmë të biznesmenit dhe të kërkuarit të drejtësisë, Ervis Martinaj.

I ftuar në studion e lajmeve në "Abc News" Hoxha u shpreh se Martinaj zotëronte 2630 pika bastesh si dhe kishte 16 mijë njerëz të punusuar ndërkohë që paguante 70 milion euro taksa në shtet. Hoxha tha se njeriu më i kërkuar në vend mbrohej nga ata që e kërkonin duke iu referuar skuadrës "Elite" të formuar me urdhër të ish-ministrit, Sandër Lleshaj.

Artan Hoxha: Në atë kohë, kompanitë e tij zotëronin 2630 pika, në total Shqipëria kishte 4300 pika. Ai zotëronte luanin e lojërave të fatit, kishte 16 mijë njerëz të punësuar, 70 milionë euro paguante vetëm taksa në shtet. Papritmas ky njeri që kthehen në më të kërkuarin në vend, ishte në krye të listës së SPAK. Njeriu që duhet të ndiqet nga skuadra që u formua me urdhër të ish-ministrit Sandër Lleshaj, ‘Elite’, me 100 efektivë. Tek kjo 100-she, ky personi që është kapur, Jeton Lami, ishte përzgjedhur nga Policia e Shtetit. Ai u përfshi në këtë skuadër. Dhe kjo shërben për bossat e krimit sepse një fshatar që vret komshiun e tij, kapet edhe nga SPZ. Ky personazh, çfarë ishte ky? Biznesmen? Patjetër që po. Ishte mbret, mbret i lojërave të fatit. A ndaloi industria e lojërave të fatit, për asnjë çast, thjesht 70 milionë eurot e taksave nuk shkonin në shtet, por i ndanin me njëri-tjetrin. Gjithçka u bë në bashkëpunim me Policinë e Shtetit. Qyteti më i famshëm në botë, i lojërave të fatit është Las Vegasi, por është krijuar nga mafia dreqi ta hajë. Njeriu që duhet ta gjurmonte, ishte shoqëruesi i Martinajt, ka që në janar që punon për të.

artan hoxha ervis martinaj

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN