LIVE UPDATES
Aktualitet

"Dogjën pyll dhe thanë se ishte drogë"/ Hoxha: Efektivi i Velipojës i shkroi Ramës për parcelat me kanabis, paguan 3-4 mijë euro në polici

Sipas gazetarit, në Velipojë është bërë dhe një aksion për djegien e një sasie të madhe kanabisi, por që në të vërtetë është djegur një sipërfaqe e madhe pyjore. 

29 Shtator 2022, 13:53 Nga F.M
"Dogjën pyll dhe thanë se ishte drogë"/ Hoxha: Efektivi
Edi Rama

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se vetë kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi e ish-Drejtori i Ppërgjithshëm i Policisë, Gledis Nano kanë marrë informacione në rrugë zyrtare për pacelat të shumta me kanabis në Velipojë. I ftuar në 'ABC', Hoxha tha se një efektiv ka raportuar gjithçka me emra policësh që kishin marrë para për të 'mbuluar' trafikun e drogës. Sipas gazetarit, në Velipojë është bërë dhe një aksion për djegien e një sasie të madhe kanabisi, por që në të vërtetë është djegur një sipërfaqe e madhe pyjore. 

"Ka qenë një detyrë e ish-drejtorit të Policisë, Gledis Nanos që e kanabisin të mos tolerohej askush. Shkodra ka qenë më problematikja. Kemi denoncuar dhe vrasjet e ndodhura më herët. Ndodhën 4 ngjarje më pas që kishin si synim efektivët e policisë kriminale. Policia goditet kur ajo vepron. Të katërta rastet në Shkodër nuk janë zbuluar as sot e kësaj dite. U goditën mjetet e këtyre policëve me eksploziv. Në Velipojë, në muajin qershor ishin 200 mijë rrënjë kanabis. për rastin e Velipojës u arrestuan policët, por më pas u liruan sepse ata kishin informuar që kishteë kultivim kanabisi në zonën e tyre, në fushën e kombinuar me misër. Në Shqipëri arrestojnë dhe kryeplakun që nuk ka lidhje, po i fusin ata. Plotësojnë statistikën. Ata kishin raportuar për çdo detaj që dinin në lidhje me parcelat e mbjella dhe me të gjitha. Kanë njoftuar edhe kryeministrin. Dhe, jo vetëm që nuk janë marrë masa, por janë shitur emrat e personave që kanë raportuar ku ishin parcelat. Ishte njoftuar edhe ministria e Brendshme e çdo njeri. Kam kopje vendimi dhe ky informacion është nisur në njësinë Temal në Vaun e Dejës. I është nisur Ramës me numër protokolli 128, mban datën 2 gusht 2022. Informacioni ju nis Ramës, Çuçit dhe Nanos. Personi që e shkruan thotë, informoj se ka persona që kultivojnë kanabis dhe mbrohen me njerëz të armatosur. Personi në fjalë referon dhe punonjës policie që ka ndihmuar grupet kriminale që paguajnë nga 3-4 mijë euro për parcelë. Në letër thuhet dhe është djegur një sipërfaqe pylli dhe është raportuar se është djegur kanabisi. Nuk ka ndodhur kjo gjë,"- tha Hoxha ndër të tjera. 

artan hoxha

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN