LIVE UPDATES
Aktualitet

Hoxha zbulon gjurmët e fundit të biznesmenit nga Kosova: Shenasi Loha udhëtoi me juristin që i bëri atentat Edison Begajt, humbi në Lushnje

Kamerat e sigurisë që Artan Hoxha thotë se ka, janë pamjet e fundit që tregojnë të gjallë Lohan.

29 Shtator 2022, 13:50 Nga F.M
Hoxha zbulon gjurmët e fundit të biznesmenit nga Kosova: Shenasi Loha
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar se gjurmët e fundit të biznesmenit nga Kosova Shenasi Loha, rezultojnë në Lushnje. I ftuar në 'Abc', Hoxha thotë se me Lohën ka qenë Mitri Prifti, juristi që i bëri atentat Edison Begajt në Vlorë, i veshur me uniformë policie. Ai tha se të dy bashkë kanë qenë një restrant në Lushnje, më pas kanë hipur në një makinë të marrë me qira në Tiranë, në emër të 37-vjeçarit Prifti. Kamerat e sigurisë që Artan Hoxha thotë se ka, janë pamjet e fundit që tregojnë të gjallë Lohan.

"Nga të gjitha këto element më rezulton se ky person është kthyer në shkurt të këtij viti në Kosovë, është baba i dy djemve. Familja është interesua në polici dhe autoritetet kanë kërkuar ndihmë nga Shqipëria. Shqipëria u ka thënë që nuk e dimë se ku është, por që dyshojmë se ka ikur në Ekuador. Kjo policia e Lushnjes që ka shpallur në kërkim të vdekurin Dorian Shurdhi ka bërë të njëjtën gjë, u ka dhënë informacione familjes që dyshohet se ka ikur në Ekuador. Unë disponoj kamerat që ky person është në një lokal në Lushnje dhe ndodhet me një person, një shtetas të Shqipërisë. Ai është ekspozuar me një konflikt me Emiljano Shullazin. Më pas doli dhe tha që nuk kemi asnjë konflikt. Më pas u shpall në kërkim për plagosjen e Edison Begajt (Mitri Prifti). Ka qenë i veshur si polic. Kanë pasur një konflikt për Lungomaren. Ky del bashkë me Shenasi Lohën në një restorant me Shenasi Lohën. Kjo pamje filmike mban datën 13 mars. Ky duket në lokal me këtë shqiptarin që përmenda. Janë me një makinë të marrë me qira në Tiranë. Ky që e shoqëron Shenasi Lohën banon në Tiranë. Ka dalë nga burgu për ngjarjen e Vlorës. Se si ka dalë se di unë, ndaj na dalin këto ngjarje që njërin e rrëmbejnë kur është në kërkim e tjetrin e shpallin në kërkim të vdekur. Dalin të dy nga lokali hipin në mjetin e marrë me qira nga personi shqiptar dhe ikin që aty. Kjo është pamje dhe imazhi i fundit i Shenasi Lohës. Nga ky moment nuk dihet më gjë. Policia e Lushnjes thotë që ka ikur në Ekudaor. Në Ekuador nuk është zbardhur asgjë për hetimet. A ka qenë i lidhur me trafikantët? Nuk është e pabesueshme, por për mua, dyshimet janë që është zhdukur në Shqipëri,"- tha Hoxha. 

artan hoxha

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni