LIVE UPDATES
Aktualitet

Olsi Rama e lojërat e fatit në dosjen Martinaj/ Kryeministri: Haluçinante dhe kriminale! Ndaj unë flas për horra e horrllëqe

Rama u shpreh se këto deklarata janë haluçinante dhe kriminale. teksa shtoi se propozimi i bërë nga qeveria nuk ka të bëjë me lojërat e fatit.

22 Shtator 2022, 22:20 Nga F.M e.k
Olsi Rama e lojërat e fatit në dosjen Martinaj/ Kryeministri:
Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama mohoi çdo lidhje të vëllait të tij me lojërat e fatit. Rama u shpreh se këto deklarata janë haluçinante dhe kriminale. teksa shtoi se propozimi i bërë nga qeveria nuk ka të bëjë me lojërat e fatit.

Pyetjes se a ka ndonjë të afërm të tij me lojërat e fatit Rama u përgjigj i prerë se nuk ka dhe kjo është arsyeja se pse ai ka zgjedhur të mos flasë për këto që ai i quan horlloqe.

Pyetje: A ka lidhje rikthimi i basteve sportive me fatin e Ervis Martinajt?

Edi Rama: Kjo është haluçinante dhe kriminale. Të lutem shumë. Kjo është një çështje shumë e qartë. S'ka lidhje me histori konspiracioni. Ne nuk flasim për rikthimin e lojërave të fatit.

Pyetje: Janë mbyllur me plagosjen e tij dhe janë rikthyer me zhdukjen e tij?

Edi Rama: Të dyja janë të pavërteta. Të dyja janë totalisht të pavërteta. Kryetari i KOKSH ka një vit që e rrokullis në publik këtë çështje. Faktikisht konkluzioni është i thjeshtë, bastet online janë të pakontrollueshme, kam folur me kryeministrin kinez e Presidentin turk dhe të gjithë thonë se kur vjen puna tek online, është një gjë që…dilemma ka qenë, mos vallë është më mirë të legjitimohen dhe të ardhurat të shkojnë për sportin apo të vazhdojmë të luftojmë, pas pasur as rezultat të nevojshëm. Për ta kthyer në një të mirë publike një aktivitet që nuk arrijmë ta kontrollojmë dot. Në këtë aktivitet për të cilin ne po punojmë për bazën ligjore, do të merren masa që të mos ketë penetrime, do të merren licensa ndërkombëtare.

Pyetje: A ka të afërm tuaj që janë të interesuar për këtë çështje?

Edi Rama: Barra e provës i takon akuzuesit dhe jo të akuzuarit, nuk ka pasur ndonjëherë dhe nuk ka…ja kjo është arsyeja se përse unë flas për kora e horrllëqe.

edi rama

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE