LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Dëshmia e ish-partneres së Depp në gjyqin kundër Heard: Më jepte drogë para seksit

Në dosjet ligjore të zbuluara së fundmi, Barkin, përshkroi se si hera e parë që ajo kishte marrëdhënie seksuale me Depp-in kur ata po takoheshin në vitet '90, ai pasi i kishte dhënë substancën narkotike e kishte pyetur nëse donte të kryenin marrëdhënie seksuale .

3 Gusht 2022, 22:49 Nga I.A
Dëshmia e ish-partneres së Depp në gjyqin kundër Heard:
Ellen Barkin

SHBA- Ish-e dashura e Johnny Depp, Ellen Barkin, pretendoi se aktori ishte "kontrollues", pinte shumë verë të kuqe dhe i dha asaj një substancë droge herën e parë që kishin marrëdhënie seksuale, sipas një depozite që u publikua si pjesë e zbulimit të një grumbulli prej 6,000 faqet e dokumenteve gjyqësore.

Në dosjet ligjore të zbuluara së fundmi, Barkin, përshkroi se si hera e parë që ajo kishte marrëdhënie seksuale me Depp-in kur ata po takoheshin në vitet '90, ai pasi i kishte dhënë substancën narkotike e kishte pyetur nëse donte të kryenin marrëdhënie seksuale .

Barkin ndau disa rrëfime të marrëdhënies së saj me Depp si pjesë e depozitimit të saj në vitin 2019 në gjyqin e shpifjes së aktorit kundër ish-gruas së tij Amber Heard në Virxhinia. Ekipi ligjor i Depp-it i kërkoi gjykatës të përjashtonte një sërë provash të paraqitura nga pala kundërshtare, duke përfshirë depozitimin e Barkin, i cili u zbulua tërësisht gjatë fundjavës.

Barkin u tha avokatëve të Heard se ajo dhe Depp u takuan rreth vitit 1990 dhe fillimisht u bënë miq. Të dy qëndruan të afërt për gati një dekadë kur Barkin tha se ata vazhduan rrugët e tyre të ndara pasi Depp i hodhi një shishe verë asaj në një dhomë hoteli. I pyetur gjatë deponimit se në çfarë momenti marrëdhënia e saj dhe Depp u kthye "romantike", Barkin u përgjigj se ndodhi rreth vitit 1994, kur ajo u zhvendos në Hollywood.

Sidoqoftë, dëshmia e Barkin sugjeroi se kishte edhe një anë tjetër të Depp-it, duke thënë se ajo ishte dëshmitare e yllit të Hollivudit që i drejtohej një prej ndihmësve të tij si "Derr".

Barkin vazhdoi duke e përshkruar yllin 59-vjeçar të "Pirates" si "njeri agresiv" dhe "abuzues verbalisht" dhe kujtoi se gjithmonë kishte shumë bërtitje kur ai ishte përreth,.

Kur u pyet se kujt do të bërtiste Depp, aktorja u përgjigj: Asistenti i tij. Njerëzit që do të punonin në film, ndoshta në atë që ai do ta shihte si një kapacitet më të ulët se sa funksionon. Ka vetëm një botë dhune.

 

johnny depp ellen barkin

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni