LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Jetoj në frikë, jam verbuar", Vanessa Bryant dëshmon në gjyq për imazhet e publikuara të përplasjes së Kobe dhe vajzës

Gruaja e basketbollistit të ndjerë Kobe Bryant ka dëshmuar se kishte pasur sulme paniku pasi mësoi se fotot e rrëzimit të helikopterit që vrau burrin dhe vajzën e saj ishin marrë dhe shpërndarë.

20 Gusht 2022, 11:50 Nga s.s
"Jetoj në frikë, jam verbuar", Vanessa Bryant dëshmon
Kobe Bryant, Vanessa Bryant and Gianna

SHBA- Gruaja e basketbollistit të ndjerë Kobe Bryant ka dëshmuar se kishte pasur sulme paniku pasi mësoi se fotot e rrëzimit të helikopterit që vrau burrin dhe vajzën e saj ishin marrë dhe shpërndarë. Vanessa Bryant ka paditur qarkun e Los Anxhelosit për këtë gjë. "Unë prisja që ata të kishin më shumë dhembshuri", u tha ajo juristëve. Bashkëshorti i saj, legjenda e basketbollit Kobe Bryant, 41 vjeç, vajza Gianna, 13 dhe gjashtë miq të familjes vdiqën kur helikopteri i tyre u rrëzua në Thousand Oaks, Kaliforni në janar 2020.

Një raport nga Los Angeles Times që pretendon se punonjësit e qarkut kanë marrë foto nga personat që kanë qenë në vendin e ngjarjes dhe i kanë ndarë me të tjerët, dhe kjo gjë ka zemëruar familjet e viktimave. Nëntorin e kaluar, qarku ra dakord të paguante 2.5 milion dollarë për shqetësimin emocional të shkaktuar dy familjeve që humbën të afërmit në aksident, por zonja Bryant refuzoi të vendosej. Padia e saj federale u bë së bashku me Chris Chester, i cili humbi gruan e tij Sarah dhe vajzën Payton në aksident. Në seancën e gjyqit ajo ka shpërthyer në të qara teksa kujtoi se ishte në shtëpi me fëmijët e saj të tjerë kur lexoi historinë e LA Times, raporton BBC.

"Unë dola nga shtëpia dhe vrapova në anën tjetër të shtëpisë në mënyrë që vajzat të mos më shihnin. Doja të vrapoja dhe të bërtisja", tha ajo. Bryant tha se ishte ndjerë "e verbëruar, e shkatërruar, e lënduar dhe e tradhtuar" nga lajmet e rrjedhjes dhe "jeton me frikën e përditshme nga shfaqja e këtyre imazheve" në mediat sociale. “Nuk dua t’i shoh kurrë këto fotografi. Dua të kujtoj burrin dhe vajzën time ashtu siç kanë qenë”, tha ajo.

Juristët në gjyq kanë dëgjuar se si zëvendësit e policisë dhe zjarrfikësit morën fotografi të tmerrshme me celular në vendin e aksidentit dhe ua treguan të tjerëve. Këta punonjës "hodhën kripë në një plagë të hapur" me veprimet e tyre, tha avokati i zonjës Bryant, Luis Li javën e kaluar. Por një avokat i qarkut u tërhoq, duke thënë se "fotografia e faqes është thelbësore" dhe se fotot nuk ishin postuar askund publikisht. “Ata nuk janë në internet, nuk janë në media, as nuk janë parë asnjëherë nga vetë paditësit”, tha J Mira Hashmall. Zonja Bryant ishte dëshmitarja e fundit e prokurorisë dhe mbrojtja do të argumentojë çështjen e saj më pas.

koby bryant vanessa bryant gianna bryant

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN