LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Ngacmoi seksualisht një grua dhe më pas e tregoi në radio"/ Akuzat për Rusell Brand nuk kanë të ndalur

Akuzuesja e fundit e Brand është një grua e cila pretendoi se incidenti i pahijshëm me Brand ka ndodhur rreth 15 vjet më parë në Los Anxhelos.

22 Shtator 2023, 09:17 Nga r.ll
"Ngacmoi seksualisht një grua dhe më pas e tregoi në
rusell brand

SHBA-Komediani dhe aktori Russell Brand është vënë në qendër të akuzave për përdhunim, sulme seksuale dhe abuzim emocional. Katër gra pretendojnë se janë sulmuar seksualisht midis veteve 2006 dhe 2013. BBC së fundmi ka thënë se po shqyrton akuzat e një gruaje e cila e akuzon Brand për ngacmim seksual.

Komediani dhe prezantuesi ka mohuar pretendimet, të cilat u raportuan fillimisht nga Sunday Times, The Times dhe Dispatches e Channel 4, duke thënë se marrëdhëniet e tij ishin "gjithmonë konsensuale". Akuzuesja e fundit e Brand është një grua, të cilën BBC e quan 'Olivia' për të mbrojtur identitetin e saj, pretendoi se incidenti i pahijshëm me Brand ka ndodhur rreth 15 vjet më parë në Los Anxhelos, ndërsa ajo punonte në një ndërtesë me BBC, shkruan SkyNews.

Ajo tha se i hapi derën aktorit dhe ekipit të tij, të cilët kishin shkuar atje për të regjistruar një episod të The Russell Brand Show për Radio 2, më 16 qershor 2008. Olivia tregoi se ajo shkoi në banjë dhe më pas vuri re se Brand kishte shkuar pas saj. Në deklaratën e saj për BBC, ajo tha se Brand i kishte kërkuar të kryente marrëdhënie seksuale me të por ajo nuk ka pranuar. Ajo pretendon se ai më pas i tregoi organet e tij gjenitale, por ai ndaloi kur u dëgjua dikush që thoshte "Russell, je i kërkuar në studion e radios". Akuzuesja thotë se ajo u ndje e neveritur pas incidentit.

Olivia tha se ajo u kthye në tryezën e saj dhe i tregoi një punonjësi të BBC-së në zyrë për çfarë kishte ndodhur. Ky i fundit i tha asaj se ai e dinte se çfarë kishte ndodhur sepse Brand po fliste për këtë në studio, raportoi BBC News. Episodi i radios, i cili u transmetua më 21 qershor 2008, shfaqi një bisedë midis Brand dhe kolegut të tij Matt Morgan i cili tha, "Kaluan 25 minuta që kur ai i tregoi organin gjenital një zonje". Pas kësaj fjalie, Brand dëgjohet duke qeshur në regjistrim. Olivia tha se u ndje e neveritur kur dëgjoi se kjo bisedë në episodin e radios nuk ishte prerë. Sipas raportit të BBC News, menaxhmenti i BBC ishte informuar për incidentin në vitin 2019, por asnjë veprim zyrtar nuk u ndërmor.

rusell brand

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni