LIVE UPDATES
Bota

5 ylbera u shfaqën në qiell pas vdekjes Elisabeth, Kate Middleton: Mbretëresha po na shikon nga lart

Princesha e Uellsit tha se besonte se Mbretëresha e ndjerë, Elisabeth II, po i shikonte nga lart kur pesë ylber u shfaqën në qiell mbi Balmoral. Princesha Kate Middleton, 40-vjeç, e bëri komentin e saj teksa ajo dhe William falenderuan njerëzit që kishin punuar për të organizuar funeralin e Mbretëreshës Elizabeth në Windsor.

22 Shtator 2022, 20:20 Nga s.s
5 ylbera u shfaqën në qiell pas vdekjes Elisabeth, Kate Middleton:
Kate Middleton dhe Mbretëresha Elisabeth II

BRITANI- Princesha e Uellsit tha se besonte se Mbretëresha e ndjerë, Elisabeth II, po i shikonte nga lart kur pesë ylber u shfaqën në qiell mbi Balmoral. Princesha Kate Middleton, 40-vjeç, e bëri komentin e saj teksa ajo dhe William falenderuan njerëzit që kishin punuar për të organizuar funeralin e Mbretëreshës Elizabeth në Windsor.

"Madhështia e saj po na shikonte nga lart", tha Kate. Kjo ndodhi pasi anëtarët mbretërorë vërejtën se panë fenomenin shumëngjyrësh të motit teksa kalonin kohë në Skoci, raporton Daily Mail.

Dhe gjatë fejesës, e cila ishte fejesa e parë personalisht për Princin dhe Princeshën e Uellsit që nga funerali shtetëror, William tha se e gjeti veten 'të mbytur' kur pa nderimet e Paddington Bear për gjyshen e tij, por kishte gjetur ngushëllim në publik, ku të gjithë mbështesnin familjen mbretërore. 

Qiejt mahnitës dukej se i thanë lamtumirën e fundit Monarkes, të dielën, e cili ka qenë një figurë qendrore e vendit për më shumë se 70 vjet, dhe monarkja mbretërues më e gjata në Britani.  Elisabeth II ishte sinonim i kështjellës Windsor, ku u shfaqën edhe ylberët dhe ku ajo kaloi pjesën më të madhe të kohës, veçanërisht pas vdekjes së burrit të saj të dashur, Princit Philip, në prill të vitit të kaluar.

Dhe ylberët u panë gjithashtu mbi Radhën, e cila pa rreth 250 mijë vajtues të rreshtuar gjatë gjithë natës për të parë Mbretëreshën e shtrirë në gjendje. Madhëria e saj gjithashtu i dha emrin e saj kullës që mban zilen e Big Benit, e cila u riemërua Kulla Elizabeth në 2012 për të shënuar Jubileun e saj të Diamantit, dhe gjithashtu pa fenomenin mahnitës.  Ajo vjen pasi ylberët u panë edhe jashtë Pallatit Buckingham dhe Kështjellës Windsor në ditën e vdekjes së Madhërisë së Saj, të enjten, më 8 shtator. 

vdes mbreteresha elisabeth ii mbreteresha elisabeth ii kate middleton britani

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE