LIVE UPDATES
Bota

Horror në Itali, nëna lë vajzën 18 muajshe vetëm për 6 ditë, kur kthehet e gjen të vdekur

Gruaja, 37-vjeçarja Alessia Pifferi, u arrestua me akuzën e vrasjes me dashje të rëndë për motive të dobëta dhe me paramendim.

21 Korrik 2022, 19:55 Nga d.a.
Horror në Itali, nëna lë vajzën 18 muajshe vetëm
foto ilustruese

ITALI- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Milano të Italisë ku një 37-vjeçare ka lënë vetëm në shtvpi për 6 ditë vajzën e saj vetëm 16 muajshe e cila humbi jetën.

Sipas Ansa, gruaja, 37-vjeçarja Alessia Pifferi, u arrestua me akuzën e vrasjes me dashje të rëndë për motive të dobëta dhe me paramendim. Vajza e vogël, në trupin e së cilës nuk ka shenja dhune, ndodhej në një krevat kampingu dhe pranë saj ishte shishja e qumështit, por edhe një shishe me benzodiazepina gjysmë plot. 

E dija që mund të shkonte kështu”, tha Pifferi në polici pasi la të bijën vetëm nga e enjtja e javës së kaluar deri në mëngjesin e djeshëm. 

Ajo u ndalua dje dhe u mor në pyetje gjatë natës nga prokurori Francesco De Tommasi ku u shfaq e kthjellët edhe nëse përballej me disa pyetje ajo heshte. 

Sipas hetimeve, 37-vjeçarja e papunë e ndalur natën për vrasje të shumëfishtë ka lënë të bijën vetëm në shtëpi dhe në raste të tjera, sidomos në fundjavë. Sipas një rikonstruksioni fillestar, vajza e vogël u gjet në banesën në zonën e Mecenatit, mëngjesin e djeshëm. Alarmi është dhënë nga një fqinj, pasi 37-vjeçarja, e cila është kthyer pas 6 ditësh, i kishte kërkuar ndihmë. Gruaja, tashmë në qeli, nga sa mësohet, e pyetur gjatë natës, do t'u kishte shpjeguar hetuesve se të enjten e kaluar e kishte larë dhe ndërruar foshnjën dhe e kishte lënë pranë krevatit të kampingut ku u gjet e pajetë.

Ditët e fundit, sërish sipas rrëfimit të saj, gruaja do të kishte ‘kaluar’ edhe në Milano për të shoqëruar të dashurin e saj që kishte takime biznesi, por pa shkuar në shtëpi tek vajza e saj. Ajo i kishte thënë burrit se vajza e vogël ishte në det me motrën e saj. Tashmë prokurori, i cili nesër do t'i dërgojë gjykatësit hetues kërkesën për vërtetimin e arrestit dhe mbajtjes në burg, ka urdhëruar autopsinë dhe kontrollin e banesës.

alessia pifferi nena le vazjen vetem vdes foshnja ne itali

Sondazh

Poll

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave